Rychlé vyhledávání akcí

DOTEK - Dům obnovy tradic a ekologie

DOTEK_fara_ilustrfoto

Bývalá barokní fara v Horním Maršově ve východních Krkonoších je příkladem jedinečného spojení kulturní památky s provozem vybaveným moderními technologiemi (vytápění na biomasu, solární kolektory, rekuperace).

Na faře se nachází informační centrum, interaktivní expozice Fara na Dotek, dílny pro tradiční řemesla, seminární místnosti, klubovna, knihovna, kuchyně a jídelna, pokoje, zahrada a hospodářství s domácími zvířaty. V těsném sousedství fary se stojí nejstarší strom a nejstarší kostel východních Krkonoš – všechny tyto památky tvoří dohromady pozoruhodný celek s výrazným geniem loci.

DOTEK poskytuje:

- výukové programy pro školy, semináře pro dospělé, osvětové a kulturní akce pro veřejnost

- exkurze, tématické vycházky,vzdělávací programy a rukodělné aktivity pro různé věkové skupiny

- informační služby turistům a návštěvníkům interaktivní expozice Fara na Dotek:

Návštěvnické centrum je otevřeno denně od 9:00 do 17:00 hodin, po předchozí domluvě i v jiných časech. Získáte zde užitečné informace, regionální produkty i předměty pro své tematické výlety ve východních Krkonoších a objevíte, čím je užitečné se vybavit na cesty okolní krajinou i životem. Můžete si prohlédnout zrestaurované barokní prostory fary, kde vzniká interaktivní expozice “Fara na dotek” i sousední renesanční kostel, nejstarší strom východních Krkonoš i nejmladší krkonošský milíř, v areálu se setkáte s domácími zvířaty či původními odrůdami ovocných dřevin.

- ubytování v zajímavém prostředí (pro jednotlivce, rodiny, skupinové akce) v 7 různě velkých pokojích a apartmánech s celkem 27 lůžky

- celodenní stravování (částečně v biokvalitě a s využitím místních produktů)

- prostory pro pořádání vzdělávacích, společenských a kulturních akcí (stylové interiéry, klubovna, zahrada)

Adresa:Horská 175, 542 26, Horní Maršov, Královéhradecký kraj
Telefon:+420 739 203 208
Email:monika.kosinova@ekologickavychova.cz
Web:http://sever.ekologickavychova.cz
Orientační cena (noc pro 4-člennou rodinu):900,-
Pro děti:Živá zvířata
Poslední aktualizace: 3.10.2014 17:46:14

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.