Rychlé vyhledávání akcí

Pražské věže s Prahou 5

praha_veze_tynskychram_staremesto

Pražské věže aneb velká historicko - dobrodružná hra pro malé i velké. 

Letos proběhne v neděli 13. června 2021, tentokráte na území Prahy 5, se startem na radnici Prahy 5, Štefánikova 13-15. 
Milovníci historie z celé České republiky se několikrát za rok sjíždí do Prahy, aby chodili po Pražských věžích.    
Praha má stovky věží, právě věže dělají obraz našeho města, my se naučíme znát jejich jména, historii a zajímavé příběhy. Smíchov, oblast na kterou se tentokráte zaměříme, nebyla ještě před rokem 1922 součástí Prahy, byla známá spíše svými komíny než věžemi. Komíny většinou zmizely, o to bouřlivější rozvoj zaznamenává v dnešní době. Staví se a buduje, nejlépe do výšky. Naše věže se vyznačují značnou různorodostí: poznáte věže radnice, věžičky na domech, věže vodárenské, kostelní, zvonice, kapličky, věže rozhodcovské i skokanské. Na některé si během hry vyšplháte, jiné budete obdivovat zdola. Na místě budete řešit jednoduché úkoly, které vám pomohou zapamatovat si jména věží.

Kam půjdete? Start hry je 13.června v 10.30 od smíchovské radnice.

Vezmeme-li to od Hladové zdi, jež tvoří hranici Prahy 5, navštívíte kostel sv. Gabriela, Sacre Coeur, kapli Nejsvětější Trojice, kostel Nejsvětější Trojice na Malostranském hřbitově, kostel na hřbitově na Malvazinkách, Justiční palác na nám. Kinských, řídící věž plavební komory, Petržílkovskou vodárenskou věž, budovu PCT na Arbesově nám., sv. Václava, kde půjdeme na věž, radnici Prahy 5, Národní dům na Smíchově, na Císařské louce rozhodcovskou věž vodních sportů, Evangelický kostel a Husův sbor u Santošky, secesní vilu Helenku, Filipa a Jakuba na Malvazinkách, Filipa a Jakuba na Zlíchově, vodárenskou věž Děvín a hradiště Děvín, kostel Krista Spasitele na Barrandově, kde půjdete na věž, Barrandovské ateliery a středověké kulisy za nimi, torzo skokanské věže u bazénu pod Terasami Barrandov.

Cíl je do 18 hodin opět na smíchovské radnici.
Nehrajeme na čas. Na startu každý obdrží mapu s vyznačenými stanovišti, startovní průkaz a itinerář
s úkoly. Strategii si volí každý tým sám. Hrajeme o zlatou kostičku v cíli pro každého.
 

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:10:30 - 18:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.6.2021 21:05:08

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.