Rychlé vyhledávání akcí

Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových

sovovy_mlyny_museum_kampa_praha

Od svého slavnostního otevření v září roku 2003 pečuje Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století Františka Kupky a Otto Gutfreunda a o Sbírku středoevropského moderního umění, která hluboce vypovídá o historii tzv. východního bloku a zároveň přispívá k našemu současnému kulturnímu uvědomění.

Museum Kampa zpřístupňuje tyto sbírky veřejnosti a rovněž pořádá řadu krátkodobých výstav tuzemských i zahraničních umělců, mezi nimiž se v nedávné době představili například Yoko Ono, Frank Malina, Joseph Beuys, Matěj Krén, Julian Opie, Piet Mondrian, Theodor Pištěk či Andy Warhol.

Museum vzniklo díky iniciativě sběratelky umění Medy Mládkové a jejího manžela Jana Mládka. Meda Mládková vznik muzea chápe jako uskutečnění svého životního snu.

Historie Sovových mlýnů

Nejstarší zmínka o mlýnech na Kampě pochází až z roku 1393. Není však pochyb, že vznikly daleko dříve – stopy bádání vedou do 10.stol. Mlýny založil klášter benediktinek u sv. Jiří...

Adresa:U Sovových mlýnů 503/2, 11000, Praha 1, Praha
Telefon:+420 257 286 147
Email:info@museumkampa.cz
Web:www.museumkampa.cz
Otevírací doba:

denně 10 - 18 hodin

Vstupné/Cena:

Celé muzeum

Dospělí...............................160 Kč
Studenti, senioři.................80 Kč

Poslední aktualizace: 19.6.2015 22:59:21

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.