Rychlé vyhledávání akcí

Centrum Eden

Centrum Eden

Centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem se návštěvníkům poprvé otevřelo v březnu roku 2015. Jedinečná tematická linka od minulosti k budoucnosti nabízí mnoho vyžití nejen pro rodiny s dětmi, či školní výlety. Navíc se zde několikrát do roka pořádají víkendové tematické akce, jako například Slavnosti moravského uzeného nebo brambor.

 

V Centru Eden najdete:

PANSKÝ DVŮR

Areál bývalého školního statku – Nový dvůr – se proměnil v Panský dvůr nabízející návštěvníkům rozličné a zajímavé expozice. Projděte se od Příběhu půdy až k pivovaru!

PIVOVAR

Zajímá Vás, jak se správně vaří pivo? Jaké jsou postupy, jak dlouho musí pivo ležet a jaké jsou recepty? Pak určitě ochutnejte pivo z místního minipivovaru!

HORÁCKÁ VESNICE

Chcete si vyzkoušet předtkalcovskou techniku? Zajímá Vás proces výroby lněného vlákna? Anebo si chcete umlít vlastní mouku na domácí buchty?
Pak určitě navštivte Horáckou vesnici, kde uvidíte repliky dobových stavení z 19. století a ukázky tradičních lidových řemesel.

FARMA EDEN

Zemědělstvím se zabývali již naši předci, proto i zde na farmě v této tradici pokračují a pěstují zde brambory, obilí i zeleninu. Na farmě se také chovají hospodářská zvířata, jako kravičky masného plemene Aberdeen Angus, ovce plemene Suffolk, kozy, koně či slepice. 

JÍZDÁRNA EDEN

Pro milovníky jezdectví jsou tu k dispozici koníci, na kterých můžete absolvovat výcvik v kryté nebo venkovní jízdárně, nebo se projet po okolí centra EDEN.

Každý den se můžete v předem určený čas svézt na místních koních v kryté jízdárně.
Návštěvu je nutné předem domluvit u paní Hany Bernovské na tel: 603 444 598.

EKOPAVILON

Futuristická stavba nabízí exkurzi do moderních technologií na úsporu energií. Seznámí vás s prostředky úsporných řešení budoucnosti, ale také s věcmi, které můžete využívat ve svém běžném životě, a tím vědomě pomáhat jak ke zlepšení životního prostředí, tak k úspoře ve své peněžence.

Adresa:Nový Dvůr 318, 59301, Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina kraj
Telefon:+420 730 898 697
Email:info@centrumeden.cz
Web:www.centrumeden.cz
Otevírací doba:

 

Běžná návštěvní doba:
V měsíci červnu a září - otevřeno o víkendech a svátcích.
V měsíci červenci a srpnu - otevřeno každý den. Otevřeno od 9.30 do 18.00 hod.

Během roku se tu pořádají tématické akce.

Vstupné/Cena:

 

Základní vstupné ........................................................................................................120 Kč

Snížené vstupné .......................................................................................................... 80 Kč

(děti 6 - 15 let, senioři 65+, studenti 15 - 26 let, ZTP, doprovod ZTP/P)                

Sleva 15% .....................................................................................................................102 Kč

(držitelé slevy senior pasy, kordis, rodinné pasy, eurobeds, letáky)     

Rodinné vstupné A ................................................................................................... 340 Kč

(2 dosp. + 2 - 3 děti nebo studenti)     

Rodinné vstupné B ................................................................................................ 240 Kč

1 dosp. + 2 - 3 děti nebo studenti)   

Organizovaná skupiny 10+  ................................................................................. 100 Kč

(cena na osobu)    

Vstupné zdarma 

(děti do 6 let, ZTP/P, pedagogický doprovod organizovaných dětských skupin)

Pro děti:Živá zvířata
Poslední aktualizace: 14.11.2019 11:01:38

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.