Rychlé vyhledávání akcí

AKCENTRUM

akcentrum_ilustrfoto

Sportovní a volnočasový areál AKCENTRUM. Lanové centrum v Bystřici nad Pernštejnem zahájilo svoji činnost dne 16.října 2006 pod názvem Siesta park. Začátkem roku 2013 byl lanový park převeden pod nového provozovatele, který areál přejmenoval na AKCENTRUM z důvodu rozšíření služeb ve sportovním centru.

 

V areálu se nachází:

  • nízké a vysoké lanové překážky
  • terénní trať s možností zapůjčení čtyřkolek
  • dětský koutek
  • místo určené pro kolektivní hry (např. Petanque, Kroket, Frisbee aj.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Lanové centrum

Lanové aktivity jsou zdrojem fyzické zdatnosti i aktivního odpočinku. Mimo to však poslouží jako trenažér koordinace, síly, rychlosti, pohotovosti, posílí odvahu a schopnost činit rychlá rozhodnutí a pro mnohé znamenají i překonání strachu.

Nízké lanové překážky

Soustava upevněných překážek z lan ve výšce cca 50 cm nad zemí. Mezi nízké překážky řadíme převážně skupinově orientované aktivity, které provádíme na zemi nebo blízko nad zemí. Nevyžadují žádný zvláštní záchranný systém, dostačující je důsledná osobní záchrana ostatních členů skupiny. Po mnoha stránkách patří nízké překážky mezi největší zdroj prožitků a jsou vstupní bránou velké síly dobrodružství.

Vysoké lanové překážky

Soustava propojených překážek z lan, sítí, dřevěných kůlů a trámků, umístěných na vrcholu ukotvených dřevěných pilířů ve výšce cca 8 – 10 m nad zemí. Mohou být týmové záležitosti, ale obvykle představují výzvu pro jednotlivce nebo malé skupiny. Bezpečnost zajišťují odborně vyškolení instruktoři prostřednictvím horolezeckého způsobu jištění. Práce vždy probíhá ve skupinách, jeden instruktor na 5 – 10 účastníků. Provoz je zajišťován pouze tímto odborně vyškoleným personálem. Překonávání vysokých lan rozvíjí odvahu a sebedůvěru účastníků.

„Houpák“ a „Tarzan“ je nabízen na konec programů jako jejich důstojná tečka.

Čtyřkolky

V areálu si přijdou na své adrenalinoví nadšenci pod dozorem proškoleným instruktorem. Terénní trať je uměle vytvořené území včetně vymodelování terénu určené pro horská kola, terénní motocykly a čtyřkolky jako adrenalinové vyžití. Čtyřkolka je malé motorové vozidlo obdobné motocyklu se čtyřmi koly (umístěnými na dvou nápravách a ve dvou stopách, jako u automobilu). Je určena pro jízdu v terénu. Aby i naši malí kamarádi si zkusili zábavu svých tatínků, starších bratříčků nebo strýčků je možnost využití dětského okruhu na dětské elektrické čtyřkolce.

Adresa:Hornická, 59301, Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina kraj
Telefon:+420 774 719 402
Email:info@akcentrum.cz
Web:www.akcentrum.cz
Vstupné/Cena:

Lanové centrum:

cena dle zvoleného programu, od 100,- Kč/dětský "lanáček"/hodina

Čtyřkolky:

4kolka khaki mot. 250,- Kč/os./4 kola
4kolka modrá, červená mot. 200,-Kč/os./4 kola
4kolka žlutá mot. 150,-Kč/os./5 min. Dětská (do 14 let)
4kolka černá elektr. 50,-Kč/os./5 min. Dětská (do 6 let)
Dohled instruktora 100,-Kč
Pronájem terén. a cyklokros. dráhy 150,- Kč/hod Kola 20,-Kč/15 min.
Pronájem terén. a cyklokros. dráhy 2500,-Kč/den
Vyjížďka na čtyřkolce 1100,-Kč/4kolka vč. pohon hmot a instruktora

Pro děti:Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 9.7.2014 15:52:36

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.