Rychlé vyhledávání akcí

Včelařské muzeum a skanzen

Místo:Moravskoslezský > Frýdek-Místek > Frýdek-Místek
vcelarskemuzeumuly_fojtstvi_ilustrfoto

V Chlebovicích v budově fojtství z roku 1750 se nachází ojedinělé včelařské muzeum a skanzen. Sebe i své děti zde můžete seznámit s historií včelařství, dozvědět se, jak pracuje medomet, vidět dýmáky, speciální včelařskou fajfku a samozřejmě také včelí úly.


 

V Chlebovicích v budově fojtství z roku 1750 se nachází ojedinělé včelařské muzeum a skanzen. Sebe i své děti zde můžete seznámit s historií včelařství, dozvědět se, jak pracuje medomet, vidět dýmáky, speciální včelařskou fajfku a samozřejmě také včelí úly. Od nejstarších slaměných po ty nejnovější z tvrzeného polystyrenu. Mezi exponáty je i dekret Marie Terezie o včelařství. V medovém sklípku zraje medovina a proslulý medový likér - "Místecký Medák".
Žihadel se tu bát nemusíte, neboť živé včeličky tu nejsou a jsou nahrazeny fotografiemi. V přilehlém krámku lze zakoupit například med pro děti nebo medový likér pro rodiče.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:

duben – říjen: úterý, středa       9.00 -13.00 hod.

                       čtvrtek, pátek    13.00 - 17.00 hod. 
                       sobota               9.00 hod. – 12.00 hod.

 

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 12.4.2017 13:22:18

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.