Rychlé vyhledávání akcí

Skiareál Dolní Morava

skiareal_dolnimorava_funpark

Relax & sport resort - moderní středisko pod vrcholem Králického Sněžníku.

V areálu se nachází celkem 7 sjezdovek všech stupňů obtížností, kde si „svůj“ terén najde skutečně každý lyžař.
 Celková délka sjezdových tratí je 9,5km. Minimální šířka všech sjezdových tratí je 50 m. 
Velkým tahákem pro lyžaře je sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 m a délkou 1200 metrů. Areál disponuje kvalitními dopravními zařízeními Doppelmayr - 2 čtyřsedačkové lanovky, 3 vleky (kotva), 100% zasněžovanými sjezdovkami a propojovacími cestami a nejmodernějšími stroji Pisten Bully na úpravu svahů. Pro nejmenší lyžaře je jsou v provozu dětské lyžařské Kid Parky s pojízdným pásem, kolotočem, lanovými vleky a spoustou pohádkových postav.

Na Dolní Moravě se v zimě o sobotách pořádají Adventure Nights, které můžete znát z Alp, a které nikde jinde v Česku nezažijete. Jsou to večírky na sněhu plné show, ohňostrojů, freestylu, hudby, vystoupení nadšených lyžařů a třeba i tančících roleb. 

Na Dolní Moravě těmto sobotním večerům ještě předchází nabitý celodenní program se soutěžemi o nejrůznější ceny, iglú barem a grilováním. Každoročně se tu koná večerní výšlap na sněžnicích, zimní Spartan Race, testovací dny se značkou Salomon, Mamutíkův lyžařský závod pro nejmenší nebo třeba Ýbrboží hudební fesťák na lyžích a prknech.Ti, kdo lyžování raději sledují zpovzdálí, mohou vyzkoušet běžky, fatbike, sáňky nebo bobovou dráhu. 

A stoprocentně z Dolní Moravy neodjíždějte bez návštěvy Stezky v oblacích. Můžete na ni vyrazit pěšky, lanovkou nebo třeba na skialpech. A dolů zase po svých, znovu lanovkou nebo po černé sjezdovce dolů. Variant je nepřeberně. A když bude mrznout, až praští, vysvobodí vás bombardino, grog, svařáček, čaj nebo něco dobrého k snědku. Občerstvíte se v chatce, restauraci nebo na baru. Klidně na sjezdovce.

 


Dopravu mezi jednotlivými parkovišti, lanovkami a sjezdovkami zajišťuje skibus areálu. Skibus jezdí v hlavní sezoně mezi nástupními stanicemi a parkovišti každých cca 15 min.  

 

Letní aktivity v areálu:

 • Cyklistika
 • Mamutíkův vodní park
 • Turistika
 • Bobová dráha
 • Lanový park
 • Obří houpačka Big Swing
 • Letní lanová dráha
 • Skok Power Fan
 • Horolezecká stěna & lanovka
 • Dětský Fun park
 • Půjčovna Segway
 • Disc golf Park
 • Geocaching

 

 

dolni morava_detsky skipark amalka_ilustrfoto500

 

S dětmi:

Dovolená s dětmi na Dolní Moravě stojí za to během celého roku. Na nudu vám nezbude čas. Využít můžete nepřeberného množství atrakcí a programů šitých na míru právě rodinám s dětmi. Ve slunečných dnech můžete navštívit dětský FUN park, kde najdete nafukovací hrad, trampolíny, bungee trampolínu a dětský kolotoč. Pokud vašim dětem nebudou tyto atrakce stačit, můžou vyzkoušet několik různých cest v lanovém parku, nebo dobrodružnou věž. V případě nepřízně počasí nemusíte být zklamaní, dětská Cha-Cha herna nabízí mnoho aktivit včetně kvalitních animačních programů a to jak zábavných, naučných, tak i odpočinkových. Dále můžete využít také nejdelší bobové dráhy v ČR. Na lesních rodinných procházkách vás budou doprovázet skřítci z programu Pohádkové Česko, kde se děti i ledasčemu přiučí. V zimě se i ti nejmenší mohou učit lyžovat v dětském Ski parku. 

 

 

Adresa:Velká Morava 46, 56169, Dolní Morava, Pardubický kraj
Telefon:+420 602 378 150
Email:rezervace@dolnimorava.cz
Web:www.dolnimorava.cz
Vstupné/Cena:

Cena jednodenního skipasu je 620,- Kč, děti 6 -12 let 400,- Kč, nad 12 let 500,- Kč

 

Poslední aktualizace: 12.1.2017 17:19:20

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.