Rychlé vyhledávání akcí

Ještěd

Ještěd2

Rozhledna, restaurace, hotel. Všechny tyto funkce plní dominanta Ještědu fungující od roku 1973. Věž navrhli architekt Karel Hubáček a statik Zdeněk Patrman. Spojili technicismus se smyslem pro přírodní prostředí a vytvořili tak elegantní aerodynamickou špičku hory Ještěd. Architekt Hubáček za ni získal prestižní Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů.

Velmi atraktivním dopravním prostředkem, kterým je možné velmi rychle a pohodlně dosáhnout vrcholu Ještědu, je kabinová lanovka. Jedná se o jednu z vůbec prvních visutých lanovek v České republice. Při nepříznivých povětrnostních podmínkách není lanová dráha v provozu. Na Ještěd je možné vyjet i autem, nebo se nahoru vydat pěšky po modré značce z Liberce - Horního Hanychova. Na vrchol vyjede bez problémů i kočárek, jen v případě návštěvy restaurace je třeba se připravit na schody. Uvnitř je již restaurace pro děti jako dělaná - je tu koutek s klouzačkou a hracím domečkem, dětské židličky i výběr z dětských jídel. Čekání na vybranou dobrotu dětem navíc zpestří omalovánky a pastelky. Restaurace je nekuřácká a disponuje WIFI připojením k internetu. 

Hotel je zařazen do skupiny *** s kapacitou 2 apartmá a 12 dvoulůžkových pokojů rozšířenou o 5 dvojlůžkových pokojů v kategorii *. Celková kapacita je 38 lůžek a 17 přistýlek. V hotelu je možné bezplatné zapůjčení 2 dětských postýlek.

Adresa:Horní Hanychov 153, 46001, Liberec, Liberecký kraj
Telefon:+420 485 104 291
Email:recepce@jested.cz
Web:www.jested.cz
Otevírací doba:

restaurace: otevřeno denně 10:00 - 24:00 hodin, zavřeno 24.12.

Vstupné/Cena:

minerální voda 29,- Kč

dvoulůžkový pokoj od 880,- Kč/noc 

Poslední aktualizace: 3.5.2013 13:47:21

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.