Rychlé vyhledávání akcí

EkoPark Liberec

ekopark_stromy_ilustrfoto

EkoPark Liberec je přírodní oáza klidu a zeleně téměř v centru Liberce o rozloze 10.000m2. Je zaměřený na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

EKOPark nabízí svým návštěvníkům široké spektrum aktivit, například: relaxační prvky určené pro ekopobyt v přírodě, přírodní ohniště, zóny pro grilování a piknik, místa pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, naučné přírodovědné stezky pro děti, interaktivní hmyzí hotely, čmelíny, hřbitov odpadků, kontaktní mini zoo, strašidelný domeček z větví, dětmi tolik oblíbené bukové bludiště, přírodní edukativní stezku pro chůzi naboso tzv. smyslový hmatový chodník, obří pískoviště, interaktivní javorový altánek plný dřevěných skládaček,venkovní prostor pro lukostřelbu, kuželky a mnoho dalšího.

Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla.
EKOPark nabízí pod širým nebem možnost pořádání přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, tvůrčích, výtvarných, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.

Unikátností parku jsou dřevěné vyhlídkové rozhledny umístěné v „korunách stromů“. Laické i odborné veřejnosti nabízí jedinečnou možnost pozorování ptactva, přírody, ekosystému a života v parku z korun stromů, kam by se jinak obtížně dostávala. Vyhlídkové rozhledny nabízejí pro dobrodruhy i možnost přespání ve volné přírodě pod širým nebem. Vyhlídkové rozhledny jsou naprosto ekologické a jsou konstruovány s respektem k ochraně přírody. Konstrukce nijak nezasahují do stromů a jsou navrženy tak, aby jim neškodily a stromy mohly pokračovat ve svém růstu.

EKOPark je jedinečný svým neotřelým konceptem, který využívá rozmanitosti dané lokality a svým širokým záběrem jednotlivých projektů či aktivit, jenž jsou pro návštěvníky nevšední. Téměř celý park je tvořen z přírodních materiálů, které jsou získávány při revitalizaci dané lokality. Dbáme na každý detail, a proto jsme pro park vytvořili z vytěženého odpadního dřeva vlastní měnu. Les je tvořen z 90% javorovými náletovými dřevinami, proto je měna vyráběna z javoru a získala identickou podobu a název – Javorák. Tento Javorák bude nedílnou součástí EKOParku a bude tak určitou formou působit edukativně na dětské návštěvníky, kteří budou moci získat povědomí o hodnotě jakýchsi platidel. Javorák bude tedy plnit funkci lokálního platidla, upomínkového předmětu, ale i medaile za sportovní a jiné výkony jak dětí tak i dospělých.

ekopark_kozy_ilustrfoto

ekopark_liberec_knihobudka_ilustrfoto500

Adresa:Sokolská, 46001, Liberec, Liberecký kraj
Email:info@ekoparkliberec.cz
Web:www.ekoparkliberec.cz
Otevírací doba:

 

Květen, červen, září

Otevřeno od 10:00 do 18:00

Pondělí až neděle
Pouze za příznivého počasí

Červenec, srpen

Otevřeno od 10:00 do 19:00

Pondělí až neděle
Pouze za příznivého počasí

Vstupné/Cena:

 

Jednotné vstupné do areálu je 60 Kč/osoba (jednotně pro děti, studenty, dospělé i seniory).
Nechodící děti mají vstup ZDARMA.

V případě konání doprovodného programu, může být vstupné navýšeno. Cena jednotlivých programů je vždy uvedena u popisu dané akce.

Ceník

Ekodílničky: 50 Kč / výrobek
Půjčení trávošlapů: 10 Kč / trávošlap
Krmení kamerunských koz: 10 Kč / krmení

Pro děti:Dětské hřiště venkovní | Živá zvířata
Poslední aktualizace: 20.7.2017 14:17:35

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.