Rychlé vyhledávání akcí

iQLANDIA

IQLANDIA

iQLANDIA je supermoderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů.

Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy. Potkáte tu prvního a jediného humanoidního robota v ČR, zažijete nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožijete ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíte, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás - zkrátka tu najdete odpověď na všechny své otázky. Každé PROČ má v iQLANDII své zábavné PROTO.

EXPOZICE

Člověk aneb Cesta do hlubin lidského těla

V nejrozsáhlejší expozici nahlédnete do útrob lidského těla, otestujete vaše smysly, zjistíte, jak vše jednotlivě i dohromady funguje, a dokonce si sami můžete člověka složit – jako stavebnici. A právě tady také narazíte na jednu z našich největších atrakcí – humanoidního robota Thespiana, prvního v ČR!

Sexmisie aneb Vše o dospívání, milování, plození, rození i deviacích

Sexmisie vám velmi názorně, zábavně, a přitom citlivě odpoví na všechny otázky kolem sexuálního života. Expozice, přístupná od 12 let, byla připravena ve spolupráci se sexuology a dětskými psychology. Jedná se o největší výstavu svého druhu v celé Evropě! Z „matčina lůna“ se vydáte do sekcí JÁ, MY, ONI a TABU, plné moderních interaktivních exponátů, neuvěřitelných projekcí a zajímavých grafik.

Zvuková věž aneb Mějte uši nastražené!

Zvuky libozvučné, ale i takové, co vás tahají za uši – tady uslyšíte všechny. Rozsahem nejmenší, zato umělecky nejvíce zaměřená expozice vám nabídne hudební exponáty, díky nimž pochopíte základní principy tvorby zvuků. Zvuková věž slouží i jako rozhledna, ze které je nádherný výhled na město a Ještěd.

Živly aneb Oheň, voda, země, vzduch

Čtyři přírodní živly, s nimiž si není radno zahrávat. U nás se jich ale bát nemusíte – všechny jdou jednoduchým tlačítkem vypnout. Na vlastní kůži tu zažijete tanec blesků, vichřici, zemětřesení i ohnivé tornádo. Také zjistíte, jak fungují solární, větrné a vodní elektrárny.

Věda v domě aneb Jak fungují věci, které denně používáme

Pojďte s námi nahlédnout pod povrch věcí, zjistit, na jakém principu funguje lednička, mikrovlnka, záchod, televize, žehlička, myčka nebo třeba auto. Prozkoumejte u nás útroby domu, to, co mu bublá a jiskří ve zdech, i kam všechny ty roury a trubky z kuchyní, koupelen a záchodů vedou.

Vodní svět aneb Vodní hrátky bez pláštěnky

Zaručeně vás ohromí první interaktivní vodní stěna Flash Wall v ČR! Barvy, světlo, voda tryskající až do výšky 3,5 metru a padající z výšky ještě o metr vyšší. Na vodní stěnu dokonce můžete promítnout vlastní vzkaz či obrázek. Hrát si s vodou budete u speciálních bazénků, plných trysek, mlýnků i malých přehrad. Pochopíte tu princip zdymadla a zjistíte, jaké nebezpečí na vás číhá pod jezem.

TUL aneb Svět nápadů a objevů

Nanotechnologie hýbou světem: Jak vzniká nanovlákno? Jak vypadá superinteligentní bunda? Čím jsou výjimečné fluorescenční a teplocitné materiály? To vše pochopíte na interaktivních exponátech Technické univerzity v Liberci. Budete moci na dálku ovládat robotické rameno, pohybem těla pronikat do hmoty či rozbíjet atomy. Při putování expozicí vás budou provázet virtuální průvodci.

Geo aneb Kosmonautem snadno a rychle

Simulátor Velkého třesku vám umožní prožít celý vývoj vesmíru v jedné minutě, na hvězdném skateboardu se proletíte sluneční soustavou a na Měsíci si vyzkoušíte, jak tu funguje ona záludná přitažlivost. Kdo má pro strach uděláno, troufne si na Hvězdný kolotoč a otestuje, jaké pocity zažívá kosmonaut při cestě do vesmíru.

GeoLab aneb Hurá do podzemí

Pod sklepními klenbami vás čeká přehlídka hornin a minerálů. Zahrajete si na jeskyňáře, prozkoumáte krápníky či jeskyni zvanou plazivka a také si vyzkoušíte práci se seismografem. A možná přijdete na kloub kvílivým zvukům, které vycházejí z nitra Země.

3D planetárium aneb Vesmír na dosah

Liberecké Planetárium patří ke světové špičce! Je vybaveno moderními 3D technologiemi, kterým uvěříte úplně všechno – třeba i to, že jste navždy ztraceni v černé díře. Projekční software disponuje rozsáhlou databází tisícovek astronomických objektů a přenese vás, kamkoliv si vzpomenete. Kromě unikátních projekcí o tajemstvích vesmíru vás tu čekají filmy o kosmonautice, evoluční teorii a další podle aktuální nabídky.

LEKTORSKÉ PROGRAMY

Science show

Denně speciální science show plné experimentů, výbuchů, ohňů a barev! Výroba zubní pasty pro slony, poprava gumového medvídka, exploze vodíku. Jaké to je sáhnout si na 500 tisíc voltů nebo si nechat polít ruku kapalným dusíkem o teplotě - 196 °C? Přijďte a zažijete na vlastní kůži! Zábavná science show se koná denně od 11 hodin a po oba dva víkendové dny od 16 hodin a Malou science show s Van de Graaffovým generátorem potom můžete zhlédnout od úterý do pátku od 15 hodin a každou sobotu a neděli od 13 hodin.

Hurá do laboratoře!

Svět pod mikroskopem, výroba parfémů, tajemství neviditelného inkoustu, zázrak kyanotypie a mnoho dalších tematických workshopů, při nichž se sami stanete šílenými vědci a vynálezci. Tematický workshop se uskuteční každou sobotu a neděli od 14 hodin.

Adresa:Nitranská 10, 46001, Liberec, Liberecký kraj
Telefon:485249924
Email:info@iQlandia.cz
Web:www.iqlandia.cz
Otevírací doba:

Otevřeno:
Út, St, Čt, Pá, Ne: 9.00–17.00
So: 9.00–19.00

Rozšířená otevírací doba:
Květen a červen: otevřeno i v Po 9.00–17.00
Svátky a letní prázdniny (červenec, srpen): otevřeno denně 9.00–19.00

Vstupné/Cena:

Základní:
230 Kč/osoba/den
120 Kč/dítě do 15 let/den

3D Planetárium:
90 Kč/osoba/projekce
60 Kč/dítě do 15 let/projekce

Zvýhodněné pro organizace trvale pracujícími s dětmi:
70 Kč/žák na celý den do všech expozic
90 Kč/žák na celý den do všech expozic, pouze v měsíci červnu
50 Kč/ žák/projekce v 3D Planetáriu

Skupiny nad 15 osob mají slevu 10 %.

Poslední aktualizace: 19.4.2014 11:48:39

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.