Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Nýrsko

Místo:Plzeňský > Klatovy > Nýrsko
Naučná stezka Nýrsko

Tento okruh je jedním z mnoha, které pro návštěvníky připravil Národní park a CHKO Šumava. Je trochu odlišný a zvláštní svojí nenáročností a především upozorňováním na zdánlivě všední přírodu. Okruh je obzvláště vhodný pro rodiče s dětmi, které můžete naučit rozpoznávat základní stromy, naslouchat lesu, posedět a rozjímat v lůnu přírody... Mimo to uvidíte Lesní divadlo, projdete se při řece Úhlavě, porozhlédnete se po kraji a navštívíte zříceninu hradu Pajrek. Nástupním místem na tento okruh je panel, který naleznete pokud půjdete z Nýrska při Úhlavě proti proudu (směr Stará Lhota a údolní nádrž Nýrsko). Pokud navštívíte náměstí v Nýrsku, upozorní Vás na poznávací okruh poutač před domem čp. 81 což je bývalá radnice města. Názvy zastávek: Řeka Úhlava, Olše lepkavá, Lesní divadlo, Ptačí rezervace, Mravenci, Lišejníky, Lípa velkolistá, Panorama, Líska obecná, Pajrek, Houby, CHKO Šumava, Borovice lesní, Modřín opadavý, Dub zimní, Jedle bělokorá, Mechorosty, Buk lesní, Smrk ztepilý, Dětské hřiště.


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 20.4.2020 23:12:49

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.