Rychlé vyhledávání akcí

Hrad a zámek Klenová

klenova_hrad_ilustrfoto

13 km západně od Klatov nedaleko česko-německých hranic se nachází rozsáhlá zřícenina významného středověkého hradu Klenová, k níž byl v 19. století přistavěn novogotický zámek. V druhé polovině 19. století vyrostl v nejbližším okolí ucelený urbanistický komplex obytných a hospodářských budov (sýpka, vila, kaple sv. Felixe, statek). Na Klenové najdete historickou expozici z dějin hradu a zámku a několik výstav špičkového českého i zahraničního umění. Z hradu se nabízí jedinečné výhledy na centrální Šumavu.

Stadionská kaple

Tzv. Stadionská kaple je od 1. dubna 2017 po zrestaurování znovu zpřístupněna návštěvníkům v rámci komentované prohlídky. 
Kaple, jak její název napovídá, byla zřízena Eduardem Stadionem v 1. polovině 19. století, stavební práce na ní byly dokončeny v roce 1837. V Čechách je ojedinělá zachovalým interiérem, který nebyl později nijak upravován. 
 
Na rozdíl od ostatních památkových objektů regionu má Klenová v červenci a v srpnu otevřeno i v pondělí a v dubnu a v říjnu i ve všední dny. Hrad a zámek Klenová spravuje Galerie Klatovy / Klenová. 

Občerstvení návštěvníkům Klenové nabízí zámecká restaurace, nazvaná po nejvýznamnějším rodáku z Klenové, renesančním humanistovi Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic. Historické interiéry poskytují ideální prostředí pro svatební hostiny, spojené s obřadem na zámku Klenová, i pro jiné typy společenských akcí. 

Od října 2012 poskytujeme na Klenové novou službu pro  veřejnost a to výklad v  češtině,němčině, angličtině a ve znakovém jazyce prostřednictvím "audio průvodce".

V blízkosti zámku je možné se připojit na WI-FI zdarma.
 

Adresa:34021, Klenová, Plzeňský kraj
Web:www.gkk.cz
Otevírací doba:

 

duben, říjen: úterý-neděle, 10-12, 12.30-16 hod.
květen, červen, září: úterý - neděle, 9-12, 12.30-17 hod.
červenec, srpen: pondělí - neděle, 9-12, 12.30-18 hod.

Vstupné/Cena:

 

Vstupné plné: 70 Kč (platí i pro jednu návštěvu Galerie U Bílého jednorožce a kostela sv. Vavřince)
Vstupné zlevněné: 30 Kč (platí i pro jednu návštěvu Galerie U Bílého jednorožce a kostela sv. Vavřince)
Vstupné zahrnuje prohlídku hradu, stálé expozice v přízemí zámku a dočasných výstav (zámek, sýpka, exteriéry hradu). Prohlídky s průvodcem trvají přibližně 40 minut (poslední lístky je možno zakoupit 45 minut před koncem návštěvní doby) a jsou v češtině.

Poslední aktualizace: 19.7.2017 23:27:48

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.