Rychlé vyhledávání akcí

Rodinné a kulturní centrum Nová Trojka

mcnovatrojka

V základech projektu Rodinného a kulturního centra Nová Trojka stojí občanská aktivita. Myšlenka založit centrum pro rodiny s malými dětmi vznikla před šesti lety v okamžiku, kdy Městská část Praha 3 ukončila činnost Kulturně vzdělávacího centra Trojka – jediné kulturní instituce, které na dolním Žižkově dlouhodobě poskytovala tvůrčí vyžití dětem a jejich rodičům.

Tým vzniklý z pedagogů zrušeného centra a aktivních rodičů ochotných situaci řešit vypracoval projekt rodinného centra, který radnice podpořila a za rok po první schůzce nespokojených matek s radnicí se otevřely dveře Nové Trojky pro veřejnost.

Dnes Nová Trojka nabízí vedle pravidelných programů pro rodiče a jejich děti dětská divadelní představení, tradiční akce spojené s během kalendářního roku, hudební a výtvarné dílny a kurzy, přednášky, semináře. Centrum zaznamenalo od svého vzniku na 17 000 návštěv dětí i dospělých, jeho kurzy prošlo na 1 400 frekventantů. Akce pro širokou veřejnost navštívilo v roce 2007 na 2 500 pražanů.

CÍLE Nové Trojky jsou především:

• Nabídnout a zpřístupnit kulturní a vzdělávací aktivity rodinám s dětmi v bezpečném a přátelském prostředí.
• Umožnit dětem i dospělým přímo ovlivňovat část programu a vědomě podporovat jejich kulturní a umělecké aktivity, podporovat aktivity návštěvníků směřující k rozvoji místní kultury.
• Zachovat tradiční – k rodinám přátelské - jednorázové akce korespondující se svátky kalendářního roku (Advent, Vánoce, Velikonoce apod).

Šťastná náhoda, která umístila Rodinné a kulturní centrum Nová Trojka právě na dolní Žižkov, centrum inspirovala a podpora místní komunity, zdravých aktivit, které se snaží o rozvoj místí kultury a vytvářejí nové tradice, je jedním z jeho hlavních cílů.

Rodinné a kulturní centrum Nová Trojka není zaměřeno výhradně na děti. Většina aktivit pro dospělé (dílny, semináře, přednášky) je však přístupná i jejich dětem. Společné zážitky rodin i vstřícné a k dětem tolerantní prostředí pomáhá budovat lokální komunitu. Ta zpětně umožňuje konání těch akcí, které mají charakter happeningu a slavností (vynášení Morany, Martinská světýlka, Zahradní slavnosti).

Nová trojka nabízí také výtvarné dílny pro sociálně handicapované děti. Atelier výtvarných technik je pootevřením dveří, možností účastnit se na fungujícím společenství, ale také snahou nabídnout všem dětem zážitek z tvorby.

Adresa:Jeseniova 19, , Praha 3, Praha
Telefon:+420 777 650 759
Email:novatrojka@novatrojka.cz
Web:www.novatrojka.cz
Otevírací doba:

herna otevřena: Po, St, Čt 13:00-17:00, Ut 9:00-12:00 a 13:00-17:00; Ne 15:00-18:00 (jen vybrané termíny)

Poslední aktualizace: 5.3.2013 18:01:13

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.