Rychlé vyhledávání akcí

Dětské a dopravní hřiště a minigolf Dukla

Dětské a dopravní hřiště Dukla

V roce 1999 byla znovu obnovena činnost dětského hřiště na Dukle v užívání Městské policie Pardubice. V průběhu let proběhla rozsáhlá rekonstrukce, kdy bylo již zastaralé vybavení nahrazeno novými dětskými hracími prvky. Na jaře roce 2007 bylo vybudováno pod záštitou městského obvodu Dukla nové, větší pískoviště, dále pak dřevěné houpací prvky (vláček, hnízdo, chaloupka, horolezecký jehlan apod.). V druhé etapě výstavby v roce 2009 byly postaveny nové lanové prolézačky, řetězové houpačky a dětská lanová dráha. O pět let později, v roce 2014 bylo přikročeno k dalšímu rozšíření herních prků. Toto rozšíření hřiště bylo spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Na děti čekají odrážedla, koloběžky, šlapací buginy a formule pro nejmenší. Všichni se pak učí jezdit podle pravidel "velkého" silničního provozu, včetně klasických funkčních semaforů, kruhového objezdu a pod. Jízdní kola si děti přivezou vlastní a nutností je bezpečnostní přilba. Nemenší zájem je u mrňousků o pískoviště,  houpačky, dřevěné hrací prvky a lanové prolézačky  a dětskou lanovou dráhu.

V dopoledních hodinách všedních dnů probíhá na hřišti dopravní výchova žáků základních škol pod vedením strážníka městské policie a odpolední hodiny a víkendy jsou určeny pro veřejnost.

 

Minigolf

Minigolf je novinkou v nabídce a těší se obrovskému zájmu návštěvníků dětského hřiště, kterým je určen.

Za vratnou zálohu 200,- Kč a osobní doklad si návštěvníci i se svými ratolestmi mohou vypůjčit velké i dětské golfové hole a míčky.

Adresa:Pražská 796, 53002, Pardubice, Pardubický kraj
Web:www.mppardubice.cz/kdo-jsme-a-co-delame/detske-dopravni-hriste.html
Otevírací doba:

 

začátek dubna - konec listopadu 

každý den 09.00-12.00 hodin a 14.00-19.00 hodin

Pro děti:Bezbariérový přístup | Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 27.3.2020 17:13:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.