Rychlé vyhledávání akcí

Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna

zoodecingrizzlymedvedilustrfoto

Zoologická zahrada byla otevřena na jaře roku 1949. Založena však byla již o rok dříve. Vznikla z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. Vybralo se pro ni úžasné místo v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. 

V prvých letech existence zoo bylo chováno přibližně 50 druhů zvířat. Nejpočetněji bylo zastoupeno ptactvo a drobní savci převážně z fauny Československa. Postupně se ale skladba chovaných zvířat rozšiřovala.

V současné době zaujímá děčínská zoo plochu 6 ha. Chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. Třebaže se od svého vzniku významně rozšířila, patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v republice.

Příjemné prostředí lesoparku je ideálním místem pro rodinný výlet. Právě na tuto cílovou skupinu se děčínská zoo v poslední době zaměřuje nejvíce. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, ale také netradiční hry pro děti i dospělé. Na první pohled si vás jistě získají mohutní medvědi grizzly v dokonalém přírodním výběhu a svou impozantností určitě zapůsobí i pár taninů indických. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat. Na své si v Zoo Děčín přijdou i milovníci ptactva - drobní a pestře zbarvení pěvci Indonésie vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Nejsou to jediní obyvatelé tohoto pavilonu, dělí se o něj se vzácnými velkými papoušky kakadu nebo se zoborožci vrásčitými.

Pro školní kolektivy má Zoo Děčín v nabídce několik interaktivních výukových programů. V místní ZooŠkole najdou zábavu i poučení jak žáci základních a středních škol, tak předškoláci nebo klienti ústavů sociální péče. V jednotlivých programech děti pracují se živými zvířaty, spoustou přírodnin i zvukovými nahrávkami.

Bonusem pro každého návštěvníka je od roku 2006 Expozice Rajské ostrovy. Po předložení vstupenky ze zoo je totiž možné se na plavbu po Rajských ostrovech vydat zcela zdarma (platí pouze v den zakoupení vstupenky v zoo). Expozice vznikla na místě bývalé Noční zoo Sulawesi vcentru města na Teplické ulici. Příchozí se zde setkají s mnoha exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji.

Věková kategorie: všechny věkové kategorie
Adresa:Žižkova 1286/15, 40502, Děčín, Ústecký kraj
Telefon:+420 412 531 164
Email:info@zoodecin.cz
Web:www.zoodecin.cz
Otevírací doba:

Hlavní sezóna (květen - srpen) 9.00 - 19.00

Vedlejší sezóna (září - říjen,březen - duben) 8.00 - 18.00

Zimní sezóna (listopad - únor) 8.00 - 16.00 

Vstupné/Cena:

Hlavní sezóna (květen - srpen):

dospělí Kč 100, -
děti (3 - 15 let) Kč 60, -
důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 60, -

Vedlejší sezóna (září – říjen, březen – duben):

dospělí Kč 80, -
děti (3 – 15 let) Kč 50, -
důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 50, -

Zimní sezóna (listopad – únor):

dospělí Kč 70, -
děti (3 - 15 let) Kč 40, -
důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 40, -


Parkovné
jednotná cena Kč 20, - /auto/den

 

Pro děti:Dětské hřiště venkovní | Živá zvířata
Poslední aktualizace: 11.9.2014 11:44:14

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.