Rychlé vyhledávání akcí

Turistické centrum u rytíře Brtníka

Turistické centrum u rytíře Brtníka

Rodinná firma, která si dala za úkol starat se o turisty v oblasti na rozhraní Středočeského a Pardubického kraje. Turistické centrum sídlí ve starobylé obci Semtěš v podhůří Železných hor. 

Nabídka služeb:

Výchozí místo Stezky rytíře Rubína - zde obdržíte pracovní list Stezky a informace na cestu. Bude mít 5 zastavení (na místě neolitického sídliště, na Husinci, v lese, na Vápence, u starého hradiště). Všude Vás čekají informace k místu a úkoly. Po jejich splnění obdržíte odměny. Vstupné do interaktivní zóny s pracovním listem na Stezku 40,- Kč, děti 20,- Kč, rodinné 100,- Kč (2+2).

Pro handicapované je Stezka podle značení černá - po nezpevněných komunikacích, poslední úsek z kopce, sklon 12%, tedy nutní 2 asistenti.

Komentované vycházky po historických místech Semtěše (zahrnuje: baštu - byla součástí strážních hrádků po cestě na hřebenech Železných hor, vedoucí z Chrudimi do Prahy. Poznáte které patro věže bylo obytné, tzv. prévet, na co sloužila jednotlivá patra věže, kudy se do ní vcházelo a z podsebití uvidíte jak velký byl poplužní dvůr - součást tvrze, neolitické hradiště z 20. stol. př. n. l. - později slovanské, raně středověké hradiště - předchůdce tvrze v obci z 10. stol., Vápenka)  90 min 50,- Kč za osobu + 20,- Kč/ osobu vstupné na baštu  

Komentovaná vycházka k Vlčí skále cca 3 km, cena 30,- Kč za osobu, děti zdarma
 

Až si prohlédnete místa, kde sídlili naši předci, v Turistickém centru v jeho interaktivní zóně si vyzkoušíte činnosti jejich každodenního života

Umíte získat mouku na placky? Podepíšete se runovým písmem?                                                                                                 Jakými pletenými pásky se zdobili a na čem je pletli Slované?                                                                                                                                 Jakou zbroj používali rytíři jako první a potom další? Měli jste na sobě kyrys a víte kolik váží? Umíte zacházet s kuší?                                                                                                                                       Psali jste již husím brkerm jako renesanční písaři? Vyzkoušeli jste si práci pregéře a víte kolik musel udělat mincí za den?

Toto všechno a ještě další překvapení zjistíte na vlastní kůži! Interaktivní zónu lze upravit i pro handicapované.

Informační materiály k výletům do okolí - Kutná Hora, Kolín, Týnec n.L., Pardubice atd.
Přespání ve vlastních stanech či apartmánech
Občerstvení

Po komentované vycházce piknik  - zapůjčení deky a zajištění občerstvení, pro dospělé základní verze 100,- Kč/ osoba, děti do 12 let 60,- Kč/osoba, další verze dle domluvy. Piknik nutno objednat 2 dny před návštěvou.

 

Adresa:Semtěš 40, 28601, Semtěš, Středočeský kraj
Telefon:+420 702 954 425
Email:renata.72@wo.cz
Web:turistickeinformacnicentrum.webium.com
Otevírací doba:

duben - říjen

vždy v Pá 14,00 - 18,00 hod.

So + Ne 9,00 - 18,00 hod.

V ostatní dny po domluvě.

Poslední aktualizace: 23.7.2014 11:15:44

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.