Rychlé vyhledávání akcí

Areál s koňmi Velký Týnec

corazon_hriste_ilustrfoto

Jako občanské sdružení funguje Corazon od roku 2007. Zakladatelkou je Lenka Hnilicová, která pracuje s dětmi, poníky i dalšími zvířaty déle než 15 let.

 

 

 

Nebudujeme velké stáje, ale snažíme se udělat koním život podle jejich představ.

Chceme jim zachovat co nejpřirozenější podmínky a nabídnout místo, kde se děti budou moci setkávat se zvířaty, s přírodou.
Naším cílem je také učit děti nebát se zvířat, mluvit s nimi a učit se vzájemnému porozumění. Není to jen o ježdění, ale o vzájemné důvěře a pomoci.

Název sdružení Corazon ve španělštině znamená srdce. Je to proto, že Španělé mají pro koně důležité místo a to i v dnešní moderní době. Udržují tradice a ví, že koně naše životy dokáží neuvěřitelně obohatit.

Rodinné centrum, pony klub, baby pony, malý farmář, tábory, hlídání dětí od 4 let, ubytování, jízdy na ponících, zoo koutek...

Hlídání dětí:

Potřebujete si něco zařídit? Musíte jít do práce? Nechcete děti vláčet s sebou po obchodech? Raději by jste jim dopřáli zábavu v přírodě? My Vám děti rádi pohlídáme.

Společně se budeme starat o naše zvířátka i zahrádku, hrát si a tvořit se vším a ze všeho co nám okolní příroda nabídne. Převážně, ale necháme děti, aby okolní svět objevovaly samy a my budeme dohlížet jen na jejich bezpečí. Ze zkušenosti totiž dobře víme, že u nás se děti nenudí a jejich fantazie při hrách je inspirací i pro nás samotné.

Až si pro děti přijdete, můžete se k nám taky přidat, protože: „Kdo si hraje – nezlobí“

Zoo koutek:

pes, kočka, beran, poníci

Rodinné centrum:

Máte rádi přírodu? Rádi pozorujete jak si vaše dětí hrají, jak objevují svět, radují se z maličkostí,…? Pak navštivte naše rodinné centrum pod stromy.

Co nabízíme jiného, než ostatní?

hlínu, trávu, listí, kamínky, mech a další (místo koberce)

kaluže a bláto (místo bazénku s kuličkami)
můžete si udělat ohýnek a opékat, nebo si uvařit čaj v kotlíku ( místo ohřevu v mikrovlnce)
domečky ze dřeva a hlíny (místo těch plastových)

živá zvířáta – koně, poníky, psa, beránka, kočku, kozičky (místo plyšových hraček)

 

Co nabízíme stejného jako ostatní

houpačky, prolézačky, klouzačky,..

stejně jako ostatní chceme, aby jsti si to u nás Vy i Vaše děti užili, načerpali novou energii a rádi se k nám vraceli  [:-)]

Proč k nám a ne jinam?


Kvůli Dětem

Dejte dětem možnost aby poznávaly skutečný svět kolem sebe, aby díky tomu mohly objevit i samy sebe, aby byly vnímavějjší, rozvíjely svou představivost, měly dostatek pohybu, …
Dnešní děti tráví méně času v přírodě, některé si jí dokonce bojí a štítí. Jsou fyzicky neobratné a méně manuálně zručné, než bývali v dětství jejich prarodiče či rodiče. Mají také horší orientační smysl a cit pro počasí, jsou také k přírodě lhostejnější.
Máte zahradu, ale děti to tam stejně nebaví? Zkusili jste  při jejím budování zohlednit přání svých dětí? Najdou tam stromy po kterých by mohly šplhat? Mohou se schovávat v okrasných keřících? Naleznou tam divoká zákoutí, která potřebují pro svoje hry, svůj vývoj?

Kvůli Sobě

Nesplnil se Vám sen o chatě, kde by si děti hrály, vy jste  tvořili nebo jen tak relaxovali? U nás se můžete cítit jako doma ( na chtě), když budete chtít můžete si vzít na starost zahrádku, pomáhat s budováním zázemí pro děti, nebo jen tak odpočívat, popíjet kafíčko nebo čaj,…Cokoliv se Vám bude právě chtít.
Dopřejte si čas pro odpočinek a nečerpání sil, prostor pro relaxaci. K tomu můžete využít i nabídku ponny klubu-děti Vám pohlídáme a vy se můžete uvolnit a meditovat na koních.

Navíc můžete využít

svezení na poníkovi (viz. ceník pony klubu) – nutné objednat předem
hlídání dětí od 4 let (po domluvě i mladší)
možnost zapojení dětí do aktivit v rámci klubu Malý farmář (dle momentální tvorby a použitého materiálu)
k dispozici přírodní kuchyňka – možnost uvařit si kávu nebo čaj

Program:

U nás si svůj program většinou tvoříte sami, ale zapojit se můžete do jakékoliv činnosti spojené s péči o zvířátka, zahradu a areál.

Adresa:Zhruba 100 m za obcí Velký Týnec (směr Tršice), 78372, Velký Týnec, Olomoucký kraj
Telefon:+420 603 194 700
Email:corazon.os@seznam.cz
Web:corazon-os.cz
Vstupné/Cena:

Cena za hlídání dětí:

Hlídání dětí od 4 let (po domluvě i mladší)…………………100 Kč / hod
Hlídání dětí od 6 let ……………………………………………150Kč / dopoledne / odpoledne

 

Pro děti:Dětské hřiště venkovní | Možnost hlídání dětí | Živá zvířata
Poslední aktualizace: 9.6.2015 12:23:49

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.