Rychlé vyhledávání akcí

Školní naučná stezka Brdatka - Talichovo údolí

Místo:Středočeský > Beroun > Beroun
Školní naučná stezka Brdatka - Talichovo údolí

Stezka otevřená v říjnu 2012 u příležitosti jubilejního XXX. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun vede oblíbenými místy světoznámého dirigenta. Místy, která Talich – vášnivý turista – pravidelně a rád navštěvoval. Měří přibližně pět kilometrů a prochází údolím Brdatek po úbočí kopce Ostrého na Zdejcinu, odtud pokračuje na vrchol Dědu a po jeho hřebenu až ke kapličce U Studánky. Trasa je vedena po dobře schůdných většinou lesních cestách a najdete na ní 11 zastavení s informačními panely. Na panelech se mohou návštěvníci dočíst nejen o životě a díle Václava Talicha, ale také o zdejší květeně, ptactvu či nerostnému bohatství. Další panely jsou věnovány Brdateckému nyní Talichovu údolí, Zdejcině, hřebenu a rozhledně na Dědu. Panely jsou doplněny i vědomostními kvízy. Součástí stezky je i dřevěné posezení v blízkosti rozhledny na Dědu. Talichova stezka byla vybudována městem Beroun, na realizaci se podílely rovněž Technické služby Beroun a Český svaz ochránců přírody Beroun.


Stezka je všestranně zaměřena na zdejší faunu a floru a rovněž na geologii. Asi tři kilometry dlouhá stezka s dvaceti zastávkami vede převážně po lesních cestách a pěšinách. Jedna zastávka je také věnována světoznámému dirigentu Václavu Talichovi, který v Berouně žil a je pochován na místním hřbitově. Talichova vila leží ve stejnojmenném údolí, které se rozprostírá severně od Berouna při silnici na Zdejcinu.
Šťastnou cestu!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 12.4.2020 23:41:21

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.