Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Okolím Lubence

Místo:Ústecký > Louny > Lubenec
Naučná stezka Okolím Lubence

Obec Lubenec v loňském roce  zažádala o grant z Fondu T-Mobile na „Naučnou stezku okolím Lubence. Projekt byl výběrovou komisí vybrán jako smysluplný a tak obec Lubenec získla 86 700,-Kč , což je polovina finančních prostředků na realizaci celého projektu. Druhá polovina peněz  je pokryta z rozpočtu obce. Jedná se o devět tabulí na kterých se místní obyvatelé, turisté i návštěvníci naší obce seznámí s historií, geologií , místní faunou a florou. Stezka vede překrásnou a malebnou krajinou lubenecka. Jako součást tohoto projektu jsme také vydali informační a propagační materiály, které budou pro návštěvníky k dispozici v  Informačním centru Obce Lubenec.Začíná čas prázdnin a dovolených a tak zveme čtenáře Regionu na krásnou procházku. Nesmíme však zapomenout na ty , kteří se  na realizaci projektu podíleli. Je to v první řadě pí Lenka Koukalová , které se před lety tento nápad zrodil v hlavě. Ve spolupráci s Mgr. Janou Michalcovou a dětmi ze ZŠ Lubenec byla vytvořena „školní naučná stezka“, která obsahovala pět naučných tabulí. Na dalším rozšíření naučné stezky velmi intenzivně pracovala Mudr. Dana Šašková v rámci nepoviného předmětu Putování regionem.S dětmi společně označila místa , kde by mohly další informační tabule vzniknout a  vytvořili návrhy na jejich obsahovou stránku. Konenčné úpravy textů i grafiky se ujali manželé Kantovi. Touto cestou bychom chtěli všem , kteří se na realizaci projektu podíleli poděkovat. Do budoucna chceme tento projekt ještě rozšířit a vytvořit naučné tabule v místních částech Obce Lubenec a to v Ležkách a Drahonicích, kde se návštěvníci také seznámí se zajímavou historií.Nová naučná tabule také vznikla na Vochlické rozhledně.


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 11.4.2020 23:54:25

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.