Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum Valeč v Čechách

muzeum-valec_ilustrfoto

Valečské muzeum vzniklo v roce 2008 u příležitosti 650. výročí založení barokního městečka Valeč v Čechách. Muzejní prostory byly rozdělené na dvě části. První připomínala historii barokního městečka včetně rodů, které zde žily, dobového nábytku i figurín valečských pánů. Druhá část byla určena pro výstavní účely.

Současná historie muzea se začala psát v červnu 2013, kdy bylo muzeum znovuotevřeno veřejnosti. Budova dostala zcela nový kabát a náplň zásluhou majitelů, kteří dochovalou, skromnou sbírku v obci zachovali a postupně ji rozšiřují pomocí darů od návštěvníků, kterým se tady zalíbilo, zápůjčkami od místních rodáků, ale i za přispění dárců, kteří si malé muzeum našli, zcela náhodně, na internetu. Všem patří velké poděkování.

V současné době muzeum nabízí stálou expozici dobových řemesel, ukázku tradičního venkovského obydlí i zámeckých prostor. Součástí jsou místní kroje i panské kostýmy. Expozice je doplněna kopiemi erbů místního panstva a kolekcí podobizen Štampachů a s nimi spřízněných rodů. V průběhu roku se zde konají i krátkodobé výstavy.

Adresa:Široká 182, 36453, Valeč, Karlovarský kraj
Telefon:+420 737 444 602
Email:tic@muzeum-valec.cz
Web:www.muzeum-valec.cz
Otevírací doba:

 

zimní přestávka     leden - březen

znovu otevřeno     13.4.2018

Vstupné/Cena:

 

Základní vstupné (dospělá osoba) 45 Kč
Zvýhodněné vstupné (děti, senioři) 36 Kč
Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti) 120 Kč
Komentovaný okruh (s průvodcem) 80 Kč

Poslední aktualizace: 6.7.2018 12:26:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.