Rychlé vyhledávání akcí

Planetární stezka Proseč

planetarni_stezka_prosec_ilustrfoto

Model sluneční soustavy v měřítku 1:1 miliardě v malebné krajině okolí města Proseč.

Planetární stezka nacházející se ve městě Proseč a jeho okolí je model sluneční soustavy v měřítku 1:1 miliardě, kterému odpovídají jak velikosti modelů těles, tak i jejich vzájemné vzdálenosti. Na necelých 8 km si tak lze blíže představit skutečnou velikost těles sluneční soustavy a velikost prostoru, který mezi planetami leží. Pro přiblížení skutečnosti, že sluneční soustava zdaleka není pouze skupinou osmi planet a jejich měsíců rotující  kolem Slunce, je na stezce kromě nich umístěna i trojice modelů trpasličích planet Ceres, Pluto a Eris a s nimi související pásy asteroidů. Symbolicky je jako poslední zastávka na trase stezky umístěn model vesmírné sondy Voyager I, která putuje za hranice sluneční soustavy a je tak nejvzdálenějším lidským výtvorem.

Kromě zajímavých informací o blízkém i vzdálenějším okolí naší domovské planety poznáte také malebnou krajinu okolí Proseče, nebo můžete navštívit rozhlednu Terezku, kolem které stezka bezprostředně prochází.

Nenáročnou trasu stezky je možné absolvovat pěšky i na kole.

Délka trasy: 7,8 km

Adresa:53944, Proseč, Pardubický kraj
Telefon:+420 469 321 137
Email:mesto@prosec.cz
Web:www.planetarnistezka.cz
Otevírací doba:

 

celoročně

Poslední aktualizace: 20.3.2020 14:38:37

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.