Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Opevněné Trutnovsko

stachelberg_naucnastezka_tabule

Naučná stezka Opevněné Trutnovsko přivádí návštěvníky na část linie těžkého a lehkého opevnění, která právě v těchto místech patří k nejmohutnějším pevnostním úsekům v bývalém Československu.

Prochází v délce více než sedmi kilometrů po linii těžkých objektů od pevnosti Stachelberg k pěchotnímu srubu T-S 63 na okraji obce Libeč. U každého objektu naučné stezky je umístěna informační tabule s jeho takticko-technickými daty, popisem bojového úkolu, palebným systémem a  [Pěchotní srub T-S 64, jeden z typických těžkých objektů na naučné stezce.] výkresovou dokumentací. Na každé tabuli je také rozebrán určitý tematický problém, týkající se těžkého opevnění – např. výstavba pěchotních srubů, jejich odolnost, výzbroj, zásobování vodou, spojení mezi objekty, osudy opevnění po roce 1938 apod.

Pěchotní srub T-S 63 v Libči je skupinou zájemců rekonstruován do původní podoby, tedy včetně pancéřového zvonu, výzbroje a výstroje. Buduje se zde také ukázka vyzbrojené lehké pevnůstky.

[Lesní jezero v bývalém kamenolomu Libeč - krásné místo pro odpočinek v blízkosti naučné stezky.] Naučná stezka vede zajímavým, většinou zalesněným, terénem a prochází přes malebné údolí říčky Ličná. Na trase je několik vyhlídkových míst, v obou výchozích bodech ( Stachelberg, Libeč) jsou autobusové zastávky a občerstvení. Naučnou stezku vybudovalo Občanské sdružení Stachelberg za finanční spoluúčasti města Trutnova.

stachelberg_naucnastezka_bunkr

Adresa:Babí, 54201, Žacléř, Královéhradecký kraj
Web:www.stachelberg.cz
Poslední aktualizace: 4.5.2014 19:02:35

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.