Rychlé vyhledávání akcí

Národopisné muzeum – Musaion

musaion_nm_ilustrfoto

Klasicistní Letohrádek Kinských v Kinského zahradě na rozhraní Smíchova a Malé Strany byl postaven v letech 1827 – 1831 architektem Heinrichem Kochem. Od roku 1901 je sídlem národopisného muzea zaměřeného na tradiční lidovou kulturu Čech, Moravy a Slezska.

Nově vytvořená stálá expozice, v roce 2007 nominovaná na cenu Evropské muzeum roku, představuje každodennost venkova i sváteční chvíle tradiční vesnice 19. a 1. poloviny 20. století. 
Národopisné muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel a rukodělných technik, kurzy lidových tanců, výtvarné dílny, folklorní slavnosti, koncerty, semináře a odborné prezentace. 
K dispozici je i stylová kavárna s letní zahrádkou a prodejna stylových suvenýrů. Po návštěvě muzea lze navštívit unikátní roubený kostelík svatého archanděla Michaela ze 17. století, převezený do Prahy péčí Národního muzea v roce 1929 z tehdejší Podkarpatské Rusi, prohlédnout si dřevěnou zvoničku z Valašska, barokní boží muka ze Žižkova nebo pokračovat procházkou přes nově rekonstruovanou historickou Zahradu Kinských přes Petřín na Pražský Hrad. 

Oslava dětských narozenin v muzeu:

Téma: Bavíme se na venkově

Narozeninová oslava v netradičním prostředí Národopisného muzea plná poznávání, zážitků a her. Oslavenci a jejich kamarádi se v muzeu stanou hospodáři. Na výstavě Venkov, jež představuje každodenní život na rodinném hospodářství od poloviny 19. a na počátku 20. století, poznají děti stará řemesla, nástroje, nářadí a předměty denní potřeby, zemědělské produkty a používané materiály. Součástí programu je i tvůrčí práce ve výtvarné dílně, kde si děti vyrobí tradiční výrobek.
Jako zpestření při volné zábavě je možné využít hravé a zábavné aktivity po předchozí domluvě s lektorkou a jejich objednání. Následovat může volná zábava s připraveným občerstvením v prostorách kavárny muzea.

Nabídka občerstvení: Uspořádání prostor a menu dle přání a potřeb klienta. Konkrétní forma občerstvení je na domluvě s kontaktní osobou Café Vítkov.

Kontakty:
Adresa: Národopisné muzeum Národního muzea, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5
Kontakt na Národní muzeum: Mgr. Pavlína Honzíková, pavlina_honzikova@nm.cz, tel.: 224 497 237
Kontakt na občerstvení: Café Vítkov: Jaromír Skalický, jaromir@cafevitkov.cz, tel.: 603 554 520

Informace pro rodiče / všeobecné podmínky:
• Dle domluvy je možná příprava (výroba) narozeninových pozvánek s motivy muzea a příslušného programu.
• Program je vhodný pro děti ve věku cca 4–10 let.
• Program lze upravit dle potřeb po předešlé domluvě s lektorkou.
• Oslavu lze uspořádat pro 10–15 dětí.
• Časová dotace na program narozeninové oslavy je cca 180 minut.
• Začátek oslavy od 10 hodin do 15 hodin, zavírací doba muzea je ve většině objektů v 18 hodin.
• Oslavu je třeba zarezervovat minimálně 3 týdny před plánovaným datem oslavy.
• Rezervovanou oslavu lze zrušit nejpozději 3 pracovní dny před plánovaným datem oslavy (v případě onemocnění lze po dohodě přeložit na jiný volný termín).

Platební podmínky:
• Cena narozeninové oslavy je 2 000 Kč.
• Cena zahrnuje: vstup do muzea v rámci programu, lektora, výtvarné potřeby, výzdobu.
• Cena nezahrnuje: občerstvení (je možné objednat u provozovatele kavárenských služeb v daném objektu, případně si je mohou rodiče v některých objektech Národního muzea zajistit sami) ani jednorázové nádobí a příbory (v případě vlastního občerstvení si rodiče/doprovod donesou vlastní), doplňkové zábavné aktivity k lektorovanému programu.
• Platba musí proběhnout minimálně 3 dny před plánovaným datem oslavy na pokladně daného objektu Národního muzea nebo převodem na účet NM po dohodě s kontaktní osobou NM.
• V případě zájmu uspořádat oslavu mimo otevírací hodiny muzea bude účtován příplatek za provoz.

Adresa:Kinského zahrada 98, 15000, Praha 5, Praha
Telefon:+420 257 214 806
Email:narodopis@nm.cz
Web:www.nm.cz
Otevírací doba:

 

Pondělí: ZAVŘENO
Úterý: 10.00–18.00
Středa: 10.00–18.00
Čtvrtek: 10.00–18.00
Pátek: 10.00–18.00
Sobota: 10.00–18.00
Neděle: 10.00–18.00

Upozornění na omezení otevírací doby:
Od 13. 4. do 15. 4. 2016 ZAVŘENO z důvodu pravidelné preventivní chemické ochrany sbírek

Vstupné/Cena:

Základní: 70 Kč
Snížené: 40 Kč (pro seniory nad 60 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)
Rodinné: 110 Kč (pro dospělé s dětmi - max. 2 dospělí a 3 děti)
Školní výpravy:
40 Kč/os. 1 člen pedagogického doprovodu zdarma (hromadný vstup se neohlašuje ani se neprovádí rezervace)
Zdarma: Děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP/P a jejich doprovod, AMG, ICOM, ICOMOS, NPÚ, Zväz múzeí na Slovensku, Společnost NM, Benefit karta GSA - MDČR

Doprava:

Tram č. 6, 9, 12, 20, zastávka Švandovo divadlo; bus 176 stanice Kobrova

Pro děti:Bezbariérový přístup
Poslední aktualizace: 6.4.2016 14:20:33

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.