Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum hlavního města Prahy

muzeum_hlavnihomestaprahy

Hlavní budova Muzea hlavního města Prahy v ulici Na Poříčí je architektonickým objektem zapsaným v seznamu kulturních památek České republiky. Byla postavena přímo pro Museum královského hlavního města Prahy v letech 1896–1898 v novorenesančním slohu podle návrhů architekta Antonína Balšánka.

V muzeu můžete navštívit tyto stálé expozice:

  • Praha v pravěku (dějiny města a jeho obyvatel od pravěku do r. 1784)
  • Langweilův model Prahy z let 1826–1834 (unikátní a nejatraktivnější exponát muzea)
  • Středověká Praha - expozice začíná oddílem věnovaným vzniku Pražského hradu, Vyšehradu a rozšířením osídlení pražské aglomerace v 9.–12. století
  • Praha na přelomu středověku a novověku – druhá polovina 15. a 16. století – období pronikání renesančních ideálů a umění do Prahy
  • Barokní Praha - z doby „zářného i temného baroka“ se zachovala velká řada uměleckých skvostů i dokladů života obyvatel Prahy.
  • Slabikář návštěvníků památek– sloh románský a gotický. Haptická stálá expozice. (Modely nejvýznamnějších pražských stavebních památek románského období a gotiky. Expozice je zcela přístupná lidem se zrakovým postižením. Je vhodná i pro doplnění školní výuky dějepisu a výtvarné výchovy.) Samostatné vstupné je 20 Kč. 
  • Vítejte ve středověkém domě – prostor, který je určen zejména dětským návštěvníkům, je koncipován jako herna pro děti.
  • 3D Stereo Kino - Nově otevřené 3D stereo kino Vám umožní unikátní zážitek – ponoření se do mikrosvěta papírového Langweilova modelu Prahy, který věrně zachycuje Prahu první poloviny 19. století. Zveme Vás k průletu tímto neuvěřitelným výtvarným světem. Můžete zavítat do již neexistujících míst staré Prahy a zažít prostřednictvím virtuální reality digitálního Langweilova modelu Prahy takové pohledy na papírové město, o kterých mohl Antonín Langweil pouze snít.
Věková kategorie: věková kategorie neuvedena
Adresa:Na Poříčí 52, 18000, Praha 8, Praha
Telefon:+420 224 816 773
Email:muzeum@muzeumprahy.cz
Web:www.muzeumprahy.cz
Otevírací doba:

 

Hlavní budova muzea je z důvodu rekonstrukce momentálně uzavřena!

Vstupné/Cena:

 

základní vstupné 120,- Kč, držitel Opencard 108,- Kč, student Opencard 45,- Kč, snížené vstupné (studenti a děti 6-25 let, důchodci nad 60 let a další zvýhodněné skupiny) 50,- Kč, rodinné 200,- Kč, děti do 6 let zdarma

Doprava:

 

metro B Florenc, tram č. 3,8,14 zastávka Florenc

Pro děti:Dětský koutek vnitřní
Poslední aktualizace: 8.3.2023 16:14:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.