Rychlé vyhledávání akcí

Rodinné centrum JB Praha

rodinne_centrum_jb_praha

Projekt Rodinného centra se skládá z několika aktivit, které od roku 2004 pořádá sbor Jednoty bratrské Praha. Jeho hlavní aktivitou je Klub maminek s dětmi (Miniklub), který se koná jednou týdně a je otevřen pro všechny maminky (resp. rodiče) s předškolními dětmi.
Souběžně s Miniklubem probíhá v dopoledních hodinách doprovodná činnost pro děti od 3 do 6 let (tzv. Předškolák). Tato aktivita vychází z potřeb maminek navštěvujících Miniklub. Maminky na mateřské dovolené obtížně umisťují staršího sourozence do mateřské školy z důvodu nedostatku míst. Předškolák děti připravuje na školu v podobných oblastech jako je tomu v mateřské školce. Děti chodí do bazénu, na lezeckou stěnu a do přírody, což jim pomáhá v rozvoji fyzické kondice. Jelikož je o starší děti postaráno našimi pracovníky, mohou se maminky věnovat svým nejmenším dětem a plně se zapojit do programu Miniklubu.
V letních měsících je maminkám i dětem k dispozici zahrada s altánem, bazénem, houpačkami, trampolínou a pískovištěm na pozemku sboru Jednoty bratrské v Praze, kde mohou s dětmi trávit aktivně svůj volný čas. K dispozici je rovněž kuchyň pro přípravu jídla, přebalovací pult, toalety a zázemí pro denní spánek dětí.
Jednou ročně pořádá centrum Letní pobyty, které jsou příležitostí k pozvání nových maminek a zároveň místem k seznámení se s nimi a jejich dětmi.
Projekt Rodinného centra se skládá z několika výše popsaných aktivit, které pomáhají překonávat sociální izolaci matek, jež se plnočasově starají o své děti. Dále rozvíjí sociální komunikaci dětí a jejich dovednosti, v neposlední řadě se zaměřuje na integraci otců do rodiny a jejich zapojení se do výchovy dětí.

Adresa:Na Vysoké II 300/22, , Praha 13, Praha
Telefon:+420 777 184 546
Email:deti@jbpraha.cz
Web:www.jbpraha.cz/zdrava-rodina
Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:45:57

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.