Rychlé vyhledávání akcí

Království železnic

Ententýky

Před několika lety se zrodil nápad postavit největší modelové kolejiště u nás a ve střední i východní Evropě. Od nápadu k provedení vede dlouhá cesta, avšak již 1. července 2009 bylo v Praze na Smíchově otevřeno prvních 115 m2 miniaturního království. Tento  1. úsek představuje zkušební verzi všech technologií, které jsou (a budou) použity v jednotlivých segmentech celého Království. V pravidelných intervalech zde přibývají nové části kolejiště, které reprezentují jednotlivé kraje ČR a ve výsledku budou prezentovat celou republiku s jejími hlavními dominantami v jednom propojeném celku o celkové rozloze více než 1008 m2.

V Království železnic se vám naskytne jedinečný pohled na modelovou krajinu protkanou železniční sítí s mnoha vychytávkami. Zdejší modely jezdí, svítí, otevírají se, reagují na střídání denního a nočního cyklu a některé jsou uzpůsobené tak, abyste je mohli sami ovládat! Miniaturní kamery Vám zprostředkují aktuální pohledy z lokomotiv modelů projíždějící kolem nejrůznějších dominant ČR jako je například: Ještěd, Karlštejn, Pražský hrad apod.

To ovšem není všechno, Království železnic disponuje řadou doplňkových expozic, naučných panelů a řadou interaktivních prvků. Samozřejmostí je i možnost malého občerstvení a zázemí pro malé v podobě hracího koutku.

 

Adresa:Stroupežnického 3181/23, 155 00, Praha 5, Praha
Telefon:+420 257 211 386
Email:info@kralovstvi-zeleznic.cz
Web:www.kralovstvi-zeleznic.cz
Otevírací doba:

Pondělí - Neděle 9:00 - 19:00

Otevřeno je každý den, včetně státních svátků a prázdnin.

Vstupné/Cena:

základní vstupné (dospělí) 260 Kč

děti do 15 let 160 Kč

děti do 1 metru (pouze v doprovodu dospělé osoby) 50 Kč

studenti * 180 Kč

senioři ** (od 65 let) 160 Kč

ZTP, ZTP/P (osobní asistenti osob ZTP/P mají vstup zdarma) 160 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2015 18:00:06

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.