Rychlé vyhledávání akcí

Hrad Orlík nad Humpolcem

hrad_orlik_nad_humpolcem_ilustrfoto

Zřícenina hradu, který byl do začátku 20. století uváděn též jako pustý zámek Orlík.

Počátky hradu spadají do poslední třetiny 14.století. Spojitost vzniku hradu s důlní činností v okolí není nijak doložena.

Prohlídka hradu je volná bez průvodce. V pokladně hradu si můžete zakoupit jednoduchého průvodce hradem, který vás zavede podle jednoduché navigace na ty nejzajímavější místa, kam by běžného návštěvníka možná ani nenapadlo zavítat, a představí vám, co vlastně ty romantické zbytky starých zdí byly a představovaly v době své největší slávy. Tak zjistíte jak se zde žilo, vařilo či spalo v dobách dávných.

Při prohlídce se zastavíte : 

  • v hradním muzeu  [puntik novinka] -  Místní expozice vás nejen provede slovem i obrazem  historií hradu, ale představí vám i archeologické nálezy především o oblasti kachlářského umění středověku, odhalí vám technologie a  předměty používané k výrobě rekonstrukcí středověkých kachlových kamen, které vznikají na Orlíku, dále zde naleznete architektonické kamenické články nebo autentický mohutný trám ze stropu přihehlého hradního objektu datovaný před rok 1376.
  • v hradní galerii  [puntik novinka] - Pro každou sezónu je připraveno několik krátkodobých výstav.
  • u hlavní věže - Severní, nejsnáze napadnutelnou stranu i starou vstupní bránu chránila nakoso postavená čtverhranná věž o základně 5,5 metru. Byla dutá a vysoká asi 25 metrů. Chodilo se do ní po dřevěném můstku z protilehlého starého paláce. Můstek mohli obránci v době nebezpečí odstranit a tím se věž stala nepřístupnou.

 

foto: www.hrad-orlik.cz


 

Adresa:Hradská 818, 39601, Humpolec, Vysočina kraj
Telefon:+420 565 518 111
Email:info@hrad-orlik.cz
Web:www.hrad-orlik.cz
Otevírací doba:

Duben a říjen: sobota, neděle, svátky 10:00 - 17:00, květen, červen, září: čtvrtek, pátek, sobota, neděle, svátky 10:00 - 17:00 červenec-srpen: denně kromě pondělí 9:00 - 18:00

Vstupné/Cena:

35,- plné
20,- snížené (děti od 6 - 15 let, studenti, senioři nad 65 let)
50,- rodinné
zdarma ( děti do 6 let )
slevy 25% pro organizované dětské skupiny

Poslední aktualizace: 10.1.2014 18:15:11

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.