Rychlé vyhledávání akcí

Zámek Světlá nad Sázavou

zamek_svetlanadsazavou_ilustrfoto

Zámek ve Světlé nad Sázavou poprvé v historii otevřel své brány veřejnosti v červnu 2014. Hlavním cílem majitelů, kteří zámek koupili v roce 2013, je záchrana kulturní památky. Důraz bude kladen na to, aby se zámek stal kulturním centrem nejenom Světlé nad Sázavou, ale i širokého okolí.

Návštěvníci si mohou prohlédnout Expozici historického evropského skla, která obsahuje téměř 1100 skleněných předmětů vytvořených v období od baroka do počátku 20. století. Expozice se nachází v dobových interiérech v přízemí a v prvním patře východního křídla zámku. Součástí této expozice je Muzeum Světelska, seznamující návštěvníky s historií města, významnými osobnostmi a expozicemi kamenictví a sklářství.

Malí i velcí návštěvníci mohou v expozici Království panenek obdivovat panenky české a zahraniční výroby nebo medvídky a kočárky. V dětském pohádkovém okruhu Na Sázavě se návštěvníci aktivní formou seznámí s regionálními posázavskými pověstmi od Eduarda Doubka.

V následujících letech za stálého provozu proběhne kompletní rekonstrukce celého zámeckého areálu a vznikne velký zámecký okruh, který podchytí období od renesance po novorenesanci. Dále bude otevřena vinárna, restaurace a budou vybudovány hotelové pokoje, včetně svatebního apartmánu.

V průběhu celé sezóny probíhají na zámku různé akce jak pro děti (Den dětí, Svět hraček) tak pro dospělé (koncerty, výstavy, autorská čtení, besedy a další akce).

Adresa:Zámecká 1, 58291, Světlá nad Sázavou, Vysočina kraj
Telefon:+420 569 333 558
Email:info@zameksvetla.cz
Web:www.zameksvetla.cz
Otevírací doba:

červen - září:

út - ne: 10 - 17 hod.

květen a říjen:

so, ne: 10 - 17 hod.
út - pá: na objednávku

listopad - duben:

po-ne: na objednávku

Kavárna Ladurée
květen - září:

út - ne: 11 - 17 hod.
pá a so: na přání zákazníků až do 20 hod.

listopad - prosinec: 

út - ne: 11 - 16 hod.

leden - březen:

zavřeno

duben a říjen:

út - ne: 11 - 17 hod.

Vstupné/Cena:

Expozice historického evropského skla:

dospělí 90 Kč děti do 15 let 45 Kč studenti, senioři 55 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 220 Kč děti do 3 let zdarma

dětský okruh Na Sázavě:

dospělí 50 Kč děti do 15 let 30 Kč děti do 3 let zdarma

expozice Království panenek:

dospělí 40 Kč děti do 15 let 20 Kč děti do 3 let zdarma

Poslední aktualizace: 27.2.2015 0:12:32

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.