Rychlé vyhledávání akcí

Zámek Žďár nad Sázavou

zamek_zdarnadsazavou_ilustrfoto

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera a dnešního zámku za posledních osm století s unikátní multimediální zážitkovou expozicí pro malé i velké. V areálu zámku najdete Muzeum nové generace, kavárnu, konají se zde výstavy a akce.

 

Muzeum nové generace

Zažijte cestu, zažijte příběh!

Jedinečná atmosféra týkající se historie, života, tvořivosti a krásné žďárské přírody

Celý příběh se začal psát již v polovině 13. století, kdy mniši cisterciáci založili v hlubokých žďárských hvozdech zakladatelský klášter. Nový směr a dynamiku přineslo 18. století a působení opata Vejmluvy, který spolu se stavitelem Janem Blažejem Santini-Aichlem vdechl areálu nový život. Na jeho pokyn Santini vystavěl své vrcholné dílo, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je památkou UNESCO. Za josefinských reforem v roce 1784 byl klášter zrušen a postupně upravován na zámek. V 90. letech 20. století byl žďárský zámek navrácen rodině Kinských.

Kombinace zážitkových prvků, které vás vtáhnou do děje s exponáty zapůjčenými z významných českých institucí

Přízemí expozice je věnovaná cisterciáckému řádu a temnému středověku, první patro vám umožní pohled do krásného a barevného světa baroka.

Vstupte do temných hvozdů, kde nebojácní mniši vybudovali první klášter. Seznamte se s jedním dnem v životě mnicha či objevte krásu cisterciáckého umění. Poté se díky kaleidoskopu přesunete do období prosperity, rozkvětu umění, vědy a architektury, do období baroka. Seznámíte se s opatem Vejmluvou, výraznou osobností bývalého kláštera, potkáte geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho či proniknete do matematických tajů Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Muzeum nové generace není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera a dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou. Po návštěvě máte v ruce všechny indicie ke své cestě!

Věková kategorie: Věková kategorie neuvedena
Adresa:Zámek 8/8, 59101, Žďár nad Sázavou, Vysočina kraj
Telefon:+420 734 794 557
Email:sedlak@zamekzdar.cz
Web:www.zamekzdar.cz
Otevírací doba:

říjen - duben: út - ne, 9 - 17 hod

Vstupné/Cena:

Více informací zde.

Poslední aktualizace: 15.3.2020 11:24:32

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.