Rychlé vyhledávání akcí

Zámek Vrchlabí

Zámek Vrchlabí

Zámek Vrchlabí je dominantou města a pokud budete ve Vrchlabí, rozhodně stojí za návštěvu. Zámek má také nádherný přilehlý park se spousty cizokrajnými dřevinami.

Zámek není přístupný veřejnosti.

Panství ve Vrchlabí získal roku 1533 Kryštof z Gensdorfu, který brzy zahájil stavbu nového zámku. Stavbu dokončil roku 1546 a šlo o obdélníkovou budovu s velkou vstupní síní. Po požáru roku 1575 byl provizorně opraven a současnou podobu získal po renesanční přestavbě v letech 1605 – 1614, kdy se o ni postaral Vilém Miřkovský ze Stropčic. Další přestavba zámku proběhla za Černínů v roce 1820, kdy bylo upraveno i okolí a došlo k likvidaci zbytků opevnění. Na přelomu devatenáctého a 20. století bylo navrženo přistavění vstupního portiku a balkónem a zvýšení věží. Během první světové války Černínové zámek prodali a od té doby slouží jako administrativní budova. V současné době můžete z interiérů vidět jenom halu, zbytek interiérů využívá městský úřad. Do parku je volně přístupný vstup, kde vede označená cesta. Park je zaplněn cizokrajnými dřevinami a umělými jezírky.

 

 

Adresa:Zámek, 54301, Vrchlabí, Královéhradecký kraj
Doprava:

Zámek se nachází přímo v centru města. Zámek je cca 20 minut od autobusového a vlakového nádraží.

 

Poslední aktualizace: 29.1.2017 9:58:25

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.