Rychlé vyhledávání akcí

Zážitkový park Zeměráj

zemeraj_titul_ilustrfoto

ZEMĚRÁJ je přírodní park plný zážitků a poznání pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, zábavných i naučných prvků, dobrodružných úkolů a hlavolamů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

 

Objevíte archeopark raného středověku – živou slovanskou vesnici obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Dále na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso, vedená v rozmanitém terénu přes les, louku, skály, pole, balvany, potok a dotvořená různými přírodními materiály jako šišky, oblázky, jehličí aj. Její součástí jsou i balanční prvky a řada zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Připravena je také přírodní krytá herna, archeologické a paleontologické naleziště, velké dřevěné bludiště, dětská herní vesnička, lukostřelnice, množství přírodních hřišť různého zaměření, fotbalgolf, vodní hrátky, tajemná Cestu za pokladem, orientační hra Hlaholam, pátrání po Kamenech času a bloudění v temném Skladišti. Nechybí ani hospůdka se stylovou nabídkou jídel a nápojů v usedlosti s roubeným domem z roku 1640, odpočinkové zóny i kryté prostory pro případ nepříznivého počasí. 

Mimořádný koncept areálu ocenili návštěvníci hlasováním v celorepublikové soutěži agentury CzechTourism DestinaCZe 2014, v níž se Zeměráj stal vítězem v kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu.

 

Věková kategorie: všechny věkové kategorie
Adresa:Kovářov 201, 39855, Kovářov, Jihočeský kraj
Telefon:+420 702 542 054
Email:info@zemeraj.cz
Web:www.zemeraj.cz
Otevírací doba:

 

Otevřeno 29. a 30. dubna, v květnu, červnu a září o víkendech a státních svátcích od 10.00 do 18.00 hodin, v červenci a srpnu každý den od 9.00 do 19.00 hodin.

Vstupné/Cena:

 

Základní vstupné je 100 Kč za osobu, děti do 2 let a držitelé ZTP průkazu zdarma

Pro děti:Dětský koutek vnitřní | Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 19.4.2018 17:43:13

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.