Rychlé vyhledávání akcí

Středověké městečko Řepora

Místo:Praha > Praha 5, 13, 16 > Praha 13
reporailustrfoto1

Řepora je středověké městečko nacházející se nedaleko metra a paneláků. Představuje českou lidovou architekturu vrcholného středověku.


Skanzen Řepora představuje veřejnosti českou lidovou architekturu vrcholného středověku. Snaží se navodit co nejvěrnější představu o tehdejším životě a práci. Ve skanzenu jsou k vidění mj. strážní věže, kostelík a tržnice. Celé městečko je obehnáno hradbou a vodním příkopem. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že vzniklo a stále vzniká za použití dobových stavebních technologií a pouze z přírodních materiálů (dřevo, hlína, kámen, sláma). 

Šťastnou cestu!

 

Přístup ze Stodůlek: Metro B-Stodůlky, z Šostakovičova náměstí ulicí Hábova na jih a přes ulici Jeremiášovu směrem na Řeporyje (orientační bod - betonová věž Meindl).
Cesta značena hnědo - bílou pásovou značkou, vzdálenost cca 600 m.

Přístup z Řeporyjí: Z Řeporyjského náměstí ulicí K Třebonicům, pak vpravo podél Dalejského potoka ulicí Ve výrech až na její konec. Cesta značena hnědo - bílou turistickou pásovou značkou, vzdálenost cca 1100 m.

Více info: www.praha13.cz

SaveSave

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 4.10.2009 18:34

Před návštěvou skanzenu Řepora doporučuji shlédnout jeho domovské stránky http://www.repora.cz, kde najdete aktuální informace o programech, ale také o případných omezeních, jakým bylo např. uzavření skanzenu od 28.9. do 6.10, 09, kdy zde pracovali filmaři.

 
neregistrovany uzivatel - 20.8.2009 13:04

 
neregistrovany uzivatel - 19.4.2009 17:40

Tak...jsem tam byla dnes....a bylo tam neskutečně nádherně, pohoda a klídek. Vážně oáza neuvěřitelnýho klidu nadohled od odporných paneláků. Bylo otevřeno, bylo upraveno, bylo slunečno. Koza se natahovala přes plot, ovce tu a tam bečely a ptáci zpívali. Rybky v rybníce plavaly a komáři zatím nelítají. Cesta od Stodůlek nevedla po silnici, jenom strání se stopami jarního pobytu pražských bezdomovců, ale za to evidentně majitel nemůže. I když možná by se s tím dalo něco udělat...ale to mi tu pohodu vážně nezkazilo. Užijte si to tam.

 
neregistrovany uzivatel - 1.4.2009 16:14

Vážení, včera jsem se vydala na výlet se svým čtyřletým vnoučkem do vámi inzerovaného středověkého městečka Řepora, alejaké bylo naše nemilé překvapení, když jsem se až tam na místě dočetla, že je skanzen uzavřen. Nemůžete toto sdělení, prosím, zadat taky na internetové stránky? Když už jsme se tam tou ne příliš vhodnou a poměrně frekventovanou silnicí dostali a chtěli si prohlédnout aspoň městečko z poza plotu, vystartoval na nás hlídací pes a protože vypadal velmi nepřátelsky a zuby cenil doslova zuřivě, z obavy, že by někde mohl být porušený plot a on by se na nás mohl vrhnout, ani jsme se nevrátili na původní cestu a utekli jsme před ním do polí. Náš výlet tak sice byl okořeněn i o dobrodružství, naštěstí se šťastným koncem, ale popravdě řečeno, já bych se bez něj klidně obešla. A protože bych chtěla ušetřit našich zážitků i případné další neinformované návštěvníky, prosím, abyste se o provozu v městečku informovali a údaje na vašich stránkách doplnili. Děkuji vám za spolupráci a věřím, že si ještě někdy Řeporu tentokrát s větším úspěchem a na základě správných údajů prohlédneme. Vlasta Kocandová s vnoučkem Matějem

 
neregistrovany uzivatel - 30.4.2008 13:42

wow Repora je to tam fakt cool

 
neregistrovany uzivatel - 1.5.2007 14:25

penízekdepomáhají

 

Poslední aktualizace: 30.9.2016 10:10:59

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.