Rychlé vyhledávání akcí

Centrální park Prahy 13

centralni_park_praha13_ilustrfoto

Centrální park (Stodůlky) je rozlehlý park v Praze, který ve směru východ-západ dosahuje délky přibližně 1,5 km.

Centrální park geologicky náleží do Prokopského údolí a jeho rozloha je 39,12 ha. Park je protkán sítí zpevněných cest. Jsou zde dva rybníky - Stodůlecký a Nepomucký, které spojuje Prokopský potok a dvě vodní nádrže. Mezi zajímavosti parku patří Keltský stromový kalendář.

V dolní části parku, u křižovatky ulic Jeremiášova a Pod hranicí, je umístěná 3,6 metru vysoká socha svatého Jana Nepomuckého z bílého pískovce, vytvořená Petrem Veselým z Hořic. Technickou zajímavostí je most (tubus) metra architekta V. Krause, který překonává údolí Prokopského potoka až 17 metrů nad terénem a spojuje stanice Hůrka a Lužiny. Je dlouhý 375 metrů a jeho okna se při vjezdu postupně zvětšují, aby nedocházelo k oslnění cestujících. V parku je také začátek 470 kilometrové dálkové cyklotrasy Greenways Praha–Vídeň. Výraznou dominantou je také halda.

Park slouží především jako volnočasová zeleň k rekreační účelům. K dispozici jsou zde dětská hřiště, dvě hřiště na míčové hry, venkovní posilovna, minigolfové hřiště i stánek s občerstvením.

zdroj: Wikipedia.cz

Adresa:15000, Praha 13, Praha
Web:www.praha13.cz
Doprava:

Park je dostupný ze stanic metra linky B Lužiny a Luka. Část s Nepomuckým rybníkem a návrším Nová kolonie, zvaným „Makču Pikču“, je snáze dostupný přes pěší lávku ze stanice metra B Hůrka na sídlišti Nové Butovice.

Pro děti:Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 28.8.2017 13:24:22

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.