Rychlé vyhledávání akcí

Řítíme se na zříceniny: Dívčí Kámen

Místo:Jihočeský > Český Krumlov > Holubov
hraddivcikamen1

Monumentální romantická zřícenina hradu Dívčí Kámen stojí na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov.


Monumentální romantická zřícenina hradu Dívčí Kámen stojí na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov.
Zřícenina ztělesňující harmonii historie a přírody je jednou z nejrozsáhlejších a nejdochovanějších památek v České republice.
Hrad byl založen rodem Rožmberků v r. 1349 a týmž rodem opuštěn r. 1506.
Po 500 letech od opuštění rodem svých zakladatelů přešel do vlastnictví obce Křemže.
Ke zřícenině vede žlutá turistická značka z Holubova (cca 3 km) nebo červená značka ze Zlaté Koruny (cca 7 km), Třísova (cca 1,5 km). Ve všech zmíněných obcích je železniční stanice. Nejbližší autobusová zastávka se nachází v obci Třísov na trase Český Krumlov – Křemže.
V Holubově je možné zaparkovat na malém parkovišti nedaleko lesa a poté se vydat k hradú zhruba půlhodinovou procházkou po upravené lesní cestě. Tato trasa je vhodná i pro kočárek, k hradu však vedou kamenné schody.
Hrad je udržovaný, najdete tu i naučné cedulky s popisem místa, u kterého zrovna stojíte.

Otevírací doba
Hrad je v současné době přístupný tzv. "od vidíš do nevidíš".
Prosíme návštěvníky, aby respektovali symbolické uzavření hradu (někdy dokonce řetězem upevněným napříč vstupní cesty) a po uzavírací době, tedy s nadcházejícím soumrakem, na hrad nechodili
Vstupné je vybíráno v turistické sezóně a podle počasí i o víkendech mimo hlavní sezónu.
dospělí 40,- Kč
děti od 6 do 15 let 15,- Kč
studenti do 26 let a důchodci 25,- Kč

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 3.5.2013 12:36:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.