Rychlé vyhledávání akcí

Hrad Křivoklát z ptačí perspektivy aneb Vycházka po Královské pěšině

Místo:Středočeský > Rakovník > Křivoklát
krivoklat-ptaci-perspektiva-vylety-rakovnicko

Výlet pěší, okružní, délka: cca 4 kilometry, náročnost: velká, výchozí místo: hrad Křivoklát


Nevadí-li vám větší fyzická námaha, odmění se vám Královská pěšina, čtyřkilometrový vycházkový okruh kolem hradu Křivoklátu, zcela neobvyklými vyhlídkami na hrad Křivoklát. Protože cestou překonáte asi stometrové převýšení, bude se na jednom místě Křivoklát vypínat vysoko nad vámi a na jiném naopak uvidíte hrad téměř z ptačí perspektivy.

Kromě nezapomenutelných výhledů na hrad a krásných přírodních scenérií okolní křivoklátské přírody vás cestou čeká také jedna technická zajímavost – není sice označena, octnete-li se však v pravý čas na pravém místě, upozorní vás na ni hlomoz projíždějícího vlaku. Královská pěšina totiž vede nad železničním Budským tunelem. Nejdelší (235 metrů) ze tří tunelů na železniční trati na železniční trati z Rakovníka do Berouna mezi Městečkem a Křivoklátem byl ve skále hluboko pod vašima nohama proražen v 70. letech 19. století. O jak nebezpečnou práci šlo, vypovídá nejlépe fakt, že při ražení tří zmíněných tunelů přišlo o život deset dělníků.

 

Popis trasy:

Vycházkový okruh Královská pěšina začíná na rozcestí pod Velkou věží hradu Křivoklátu. Trasa je značena zeleným „psaníčkem“ (zeleno-bíle úhlopříčně dělený čtverec). Nejnáročnější pasáž trasy je hned ta úvodní, kde vás čeká strmý sestup (po vinuté pěšině) do údolí Rakovnického potoka a hned na to náročný výstup do protějšího svahu. Na zpáteční cestě absolvujete tuto houpačku ještě jednou, ale v opačném pořadí. Vycházku po Královské pěšině si můžete zpestřit o výhled na obec Roztoky z vyhlídky Na Hřebínku, která se nachází asi jeden kilometr mimo vycházkový okruh. Dovede vás k ní značená trasa.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.5.2013 19:26:46

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.