Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Údolím Dalejského potoka

Místo:Praha > Praha 5, 13, 16 > Praha 13
dalejskeudoli_skala_priroda_stezka_praha

Stezka na jihozápadním okraji Prahy spojující městské části Řeporyje a Hlubočepy. Prochází Dalejským a Prokopským údolím, významnou geologickou lokalitou. 


Stezka je zaměřena převážně na četné geologické profily vzniklé rozsáhlou lomovou činností, zdejší paleontologické nálezy a faunu a floru celého území.

V prostoru Dalejského údolí vede většinou po kamenitých vozových cestách a pěšinách, v Prokopském údolí pak místní asfaltovou komunikací. V Prokopském údolí jsou rovněž lavičky a dětské hřiště. Stezka má jen několik mírných převýšení.

Po cestě budete procházet po dně pravěkého moře - děti zde mohou hledat trilobita...

Stezka je značena je klasickými zelenobílými značkami naučných stezek.

Zhruba v polovině cesty je možné se občerstvit v příjemné restauraci Černý kohout v Klukovicích. Disponuje velkou zahrádkou a pěkným dřevěným venkovním hřištěm pro děti.

Nicméně doporučujeme svačinu s sebou, po cestě jsou velmi pěkná místa vyzývající k odpočinku a posilnění.

Naučná stezka začíná na Řeporyjském náměstí v Praze Řeporyjích. Sem je možno se dopravit vlakem z nádraží Praha Smíchov (směr Rudná u Prahy), nebo autobusem MHD ze stanice metra trasy B “Luka”. Úvodní panel na náměstí je poněkud ukryt vedle budky autobusové zastávky ve směru příjezdu od Stodůlek. Od něj přejdeme hlavní ulici a pokračujeme na protějším chodníku směrem vpravo. (Pokud do Řeporyj přijedeme vlakem, od nádraží se k náměstí dostaneme po zelené značce – zhruba 0,5 km).

Konec stezky je u pražského semmeringu, tratě ze Smíchova (Praha Smíchov – severní nástupiště) směr Zličín. Odtud je možné jet vláčkem zpět do Řeporyj nebo na Smíchov, nebo pak z Hlubočep městskou dopravou do centra Prahy.

Šťastnou cestu!

 

Správní obvod: Praha 13, Praha 5

Začíná: PRAHA ŘEPORYJE; Řeporyjské náměstí (u zastávky BUS MHD ve směru od Stodůlek)

Končí: PRAHA HLUBOČEPY; železniční zastávka

Délka: cca 6,5 km

Zastávek:16

www.reporyje.com

dalejskeudoli_mlyn_priroda_stezka_praha500

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 30.9.2016 11:31:54

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.