Rychlé vyhledávání akcí

Steampunk Laboratory

Steampunk Laboratory

Steampunk laboratory se řadí mezi takzvané únikové hry, známé také pod pojmem escape games a exit games. Tyto hry se z počítačů přenesly do reality a v posledních letech zažívají celosvětový boom. Reálné únikové hry se od těch počítačových liší hlavně v tom, že na logické hádanky nejste sami. "Únikovky" jsou převážně skupinové hry, přičemž úkolem skupiny je opustit předem daný prostor v určitém čase. Hráči prozkoumávají místnost, řeší logické hádanky a snaží se o týmovou spolupráci. Jako jedinec se snažíte přispět svými nápady, nezhroutit se a pod časovým presem se nepohádat se svými spoluhráči. Hry často nebývají věkově omezené, záleží na všem úsudku, jestli je hra vhodná pro vaše děti. 

Tato úniková hra se v těchto základních principech neliší. Vaše skupina bude mít hodinu na to, aby opustila místnost. Náplní hry budou hlavně logické hádanky - nikoliv jednoduché hledání klíčů a otevírání zámků, jak to v některých únikovkách bývá. Hra není věkově omezená, ale věk vašich spoluhráčů zvažte předem. Pro hru nepotřebujete žádný speciální oděv - hra není fyzicky náročná.

V této únikové hře se vžijete do role soukromých detektivů, které najal profesorův soused, starý vdovec a závistivec. Tento stařec pozoruje prof. práci od té doby, co se prof. přistěhoval do pracovny pod jeho bytem. Jeho závist ho dovedla tak daleko, že se rozhodnul utratit veškeré úspory jen pro to, aby získal informace o prof. výzkumu. Co vězí za jeho úspěchem? Existuje tajná laboratoř, o které si celá čtvrť vypráví? Právě zde začíná náš příběh. Máte hodinu na to, abyste získali informace o tajné laboratoři a prof. výzkumu. Podaří se vám to? Nebo se profesor vrátí z návštěvy dřív, než dokážete splnit zadaný úkol?

Na samotném začátku hry se setkáte s obsluhou, která vám vysvětlí princip hry a pravidla. Po tomto krátkém seznámení se společně vžijete do příběhu, který vás bude hrou provázet. Na celou hru máte 60 minut. Během této doby máte za úkol vyřešit několik logických hádanek a přijít na kloub mechanismům steampunkových strojů. K vyřešení místnosti potřebujete pouze logické myšlení, týmového ducha a dobrou náladu! Jiné vědomosti nejsou potřeba. Pokud byste si ve hře nevěděli rady, můžete využít nápovědu. 

Prostředí hry

V této únikové hře se ocitnete v pracovně slavného vynálezce a doktora Konráda Kunsta, a to na přelomu 19. a 20. století. Pracovna je stylizovaná do steam-punkového žánru, takže se můžete těšit na stroje, ze kterých vychází pára, roury, ozubená kola a další vynálezy, které na druhé straně doplňuje starožitný nábytek, obrazy a další rekvizity.

Adresa:Svitavská 17, 60200, Brno, Jihomoravský kraj
Telefon:+420 733 516 160
Email:info@steampunkbrno.cz
Web:www.steampunkbrno.cz
Otevírací doba:

 

Po - Ne 10:00 - 20:00 hodin

vždy po předchozí rezervaci

 

Vstupné/Cena:


 

PLNÉ VSTUPNÉ: počet hráčů: 3 - 6 / 60 minut  1400,- Kč

SLEVA STUDENTI: počet hráčů: 3 - 6 / 60 minut  1200,- Kč

SLEVA PRO PÁR: počet hráčů: 2 / 60 minut  1000,- Kč

Doprava:

 

​Zastávky: Mostecká nebo Vozovna Husovice​

Poslední aktualizace: 9.3.2018 10:16:34

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.