Rychlé vyhledávání akcí

Park Lužánky

luzanky_park_ilustrfoto

Nejstarším pro veřejnost otevřeným parkem v českých zemích je brněnský park Lužánky (179.105 m2) . Byl založen v roce 1786 ve francouzském stylu. Teprve později byla jeho podoba upravena do parku anglického.

Začátkem 90. let 20. století byla zahájena celková rekonstrukce parku. Generálním projektantem rekonstrukce je zahradní architekt Doc. Ing. Ivar Otruba CSc. V rámci jednotlivých etap rekonstrukce byl parku postupně vracen charakter anglické zahrady. Vybudována byla hřiště, opraveny vodní prvky, cesty. Park byl vybaven novým mobiliářem a informačními tabulemi. Součástí rekonstrukce bylo navrácení potoka Ponávka do parku - umělý vodní tok. Potok je vybven několika mosty a lávkami. Park je prohlášen kulturní památkou.

Od června 2015 bude probíhat kulturní program pro děti, rodiče, dospělé - pro všechny návštěvníky parku - nazvaný Léto v Lužánkách. Bude zde umístěn stan, ve kterém budou divadla pro děti i pro ostatní, bude zajištěno občerstvení. Dále bude umístěn stromostan, lanovka pro děti, trampolína. Akce budou probíhat do konce měsíce září. 

Adresa:ulice Lidická, 60200, Brno, Jihomoravský kraj
Web:www.vzmb.cz
Poslední aktualizace: 9.6.2015 15:21:06

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.