Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum města Brna - Měnínská brána

Muzeum hraček - Měnínská brána

Expozice historických hraček ze sbírky brněnské výtvarnice Milady Kollárové.

Měnínská brána, někdejší součást brněnského městského opevnění má novou úlohu, střeží nyní svět historických hraček a otevírá své dveře pro malé i velké návštěvníky. Dospělé zve do světa milých vzpomínek na dětství a dětem vypráví o hračkách rodičů a prarodičů.

Návštěvníci se zde mají skutečně na co těšit, tuto unikátní sbírku hraček vybudovala její majitelka v uplynulých 15 letech a dnes svým rozsahem patří k nejrozsáhlejším sbírkám hraček u nás.  Sběratelka dává přednost hlavně českým hračkám, a tak zde najdeme hračky od známých firem Schovanek, Hamiro, Merkur a mnoha dalších. 

Expozice je rozdělena do dvou částí – hry a hračky pro děvčata a pro chlapce. Obě dvě části Vás překvapí rozmanitostí a růzností. Děvčata jistě rády nahlédnou  do světa věčně mladých "Nestárnoucích panenek" a potěší je velké množství vystavených kočárků, pokojíčků a nádobíčka.  Chlapecká i mužská část diváků si přijde na své při prohlížení  autíček, vláčků, modelů, stavebnic dřevěných, kovových...
Na ty nejmenší pak čekají dětské pokojíčky, kuchyňky, ložničky a obchůdky v množství, ze kterého přechází zrak.

A mimo toho všeho zde naleznete i mnoho her stolních, venkovních, společenských, hraček plechových, pohyblivých, hraček z textilu, hraček lidových, stavebnic, koníčků, figurek, zvířátek; loutkových divadel, všechno ani není možné zde vyjmenovat...

 V samém závěru si můžeme prohlédnout i malou fotogalerii Dítě s hračkou.

Expozice byla otevřena v roce 2010, po velice úspěšné, společně připravené výstavě na Hradě Špilberku pod názvem Hračky nestárnou,  která se konala v roce 2007.

Adresa:Měnínská 7, 60200, Brno, Jihomoravský kraj
Telefon:+420 542 214 946
Web:www.meninska-brana.cz
Otevírací doba:

ÚT - ST: zavřeno 
ČT - PO: 10:00 – 18:00 hodin
prodej vstupenek končí 30 minut před uzavřením

Poslední aktualizace: 27.3.2015 18:56:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.