Rychlé vyhledávání akcí

Rozhledna Bára

bararozhledna_ilustrfoto

Atypická a unikátní konstrukce tvaru trojbokého komolého jehlanu je dle autora rozhledny, architekta Martina Rajniše, ojedinělá nejen v Evropě, ale pravděpodobně i na celém světě.

Byla otevřenav roce 2008, již čtyři dny po otevření však byla smetena větrnou vichřicí. Proto byla konstrukce architekta Martina Rajniše vylepšena a doplněna dalšími moderními bezpečnostními prvky, díky čemuž by měla odolat větru do rychlosti 200 km/h. Stavba proběhla od dubna do srpna 2009. Slavnostní otevření bylo 3. září 2009. Jde o dřevěný trojboký jehlan s vnitřním točitým schodištěm a jediným vyhlídkovým ochozem na vrcholu věže. Celková výška je 17 metrů, k plošině nás přivede 78 dubových schodů.


Vedle rozhledny je stejnou technologií duté hráně postaven dřevěný obslužný domek, jenž bude sloužit jako zázemí pro obsluhu rozhledny a prodejna s občerstvením.

Věková kategorie: pro všechny
Adresa:Podhůra 131, 53701, Chrudim, Pardubický kraj
Telefon:420 469 645 235
Email:info@lesychrudim.cz
Web:lesychrudim.cz
Otevírací doba:

Celoročně, s omezeným přístupem mimo sezónu, kdy je schodiště chráněno stříškou proti dešti a na spodní plošině jsou natažena ocelová zpevňující lana.

Vstupné/Cena:

Zdarma.

Poslední aktualizace: 11.7.2013 13:59:07

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.