Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum barokních soch

muzeum_barok_soch_ilustrfoto

Muzeum barokních soch v bývalém kapucínském kostele svatého Josefa nabízí unikátní tři desítky dřevěných a kamenných soch, které pocházejí ze 17. a z první poloviny 18. století.

Unikátní muzeum, věnované východočeskému baroknímu sochařství se nachází v bývalém kapucínském kostele svatého Josefa na Školním náměstí. Kapucíni kostel užívali do roku 1948. Později kostel využívalo město jako skladiště školního nábytku či nepotřebných rekvizit z divadla.

V bezbariérovém prostoru je k vidění dvaatřicet zachráněných barokních soch a dřevěných plastik z východních Čech, které pocházejí ze 17. a 18. století. Návštěvníci tak nahlédnou například do dílny Jana Pavla Čechpauera (Apoteóza sv. Jana Nepomuckého), Ignáce Rohrbacha (Panna Maria Bolestná, sv. Jan Evangelista, sv. Karel Boromejský), Jana Alberta Devotyho (Archanděl Gabriel, Panna Marie a řezbářské práce v kněžišti) či Jiřího Františka Pacáka. Sochařská huť, kterou provozoval Jan Pavel Čechpauer a později žák Matyáše Bernarda Brauna Ignáz Rohrbach významně ovlivňovala kvalitu sochařských prací v celých východních Čechách. Sv. Petr a sousoší Panny Marie, Máří Magdaleny a sv. Jana Evangelisty od Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa dotváří triumfální závěr chrámu a reprezentují vrcholné jméno na poli českého barokního umění.

Expozici doplňuje "Kamenný příběh", krátký film o historii města, baroku a chrudimských sochařích. Prostory muzea slouží také k pořádání hudebních koncertů a v objektu je i moderní digitální kino.

Věková kategorie: neuvedena
Adresa:Školní náměstí, 53701, Chrudim, Pardubický kraj
Telefon:420 469 311 601
Email:baroko@chbeseda.cz
Web:www.mubaso.cz
Otevírací doba:

duben – říjen
denně
9–12h 13–17h

listopad – březen
so, ne a svátky
9–12h 13–17h
 

Vstupné/Cena:

dospělí 60 Kč
děti, ZTP 30 Kč
senioři, studenti 40 Kč
rodina (2 dospělí, dítě/děti) 140 Kč
Skupinové vstupné – 6 a více osob
skupina dospělí 55 Kč/os
skupina děti 25 Kč/os
skupina senioři, studenti 35 Kč/os

Poslední aktualizace: 11.7.2013 12:11:52

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.