Rychlé vyhledávání akcí

Tichá kavárna

tichakavarna_ilustrfoto

První pražská kavárna, kde pracuje neslyšící obsluha, nabízí příjemné posezení v nekuřáckém, bezbariérovém, moderně vybaveném interiéru, jehož součástí je i dětský koutek. Specialitou podniku jsou sladké a slané palačinky.

Kavárna představuje prostor, kde mohou neslyšící pracovat a ukázat svému okolí, že i v tak náročném oboru, jakým je pohostinství, se mohou dobře uplatnit. Kavárna slouží rovněž jako tréninkové prostředí a nabízí podporu studentům a absolventům odborných škol pro jejich profesní začátky.

Za dobu své existence se Tichá kavárna stala příjemným místem pro setkávání obou světů – slyšících a neslyšících. Neslyšící si zde mohou objednat ve svém mateřském jazyce, tedy jazyce znakovém, potkat se s přáteli, aby se s nimi zastavili na „kus řeči“ nad šálkem dobré kávy. Slyšící veřejnosti zas kavárna nabízí útočiště před hlučným světem venku a přibližuje jim život neslyšících, jejich kulturu a znakový jazyk. Nahlédnutí do světa neslyšících jim přináší nové zkušenosti a zážitky.

Tichá kavárna nabízí také prostor neslyšícím i slyšícím umělcům, pořádají se zde výstavy, koncerty a jiné kulturní a vzdělávácí akce, některé tlumočené do znakového jazyka.

Adresa:Burešova 12, 18000, Praha 8, Praha
Telefon:+420 605 253 123
Email:info@tichakavarna.cz
Web:www.tichakavarna.cz
Otevírací doba:


Po-Pá 9-22 hodin; víkendy zavřeno

Doprava:

 

Tichá kavárna se nachází cca 200 m po pěší zóně od zastávky MHD Ládví (metro, bus nebo tramvaj) směrem k Ďáblickému háji. Pokud pojedete autem, je možnost veřejného parkování přímo v prostoru za kavárnou v ulici Hlaváčova.

Pro děti:Dětský koutek vnitřní
Poslední aktualizace: 2.3.2023 12:17:19

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.