Rychlé vyhledávání akcí

Klášterní zahrady

klasternizahrady_chrudim_ilustrfoto

Klášterní zahrady jsou součástí komplexu bývalého kapucínského kláštera, který byl založen v 2. pol. 17. st. za hradbami tehdejšího královského města Chrudim. Ze severní strany jsou chráněny původními městskými hradbami, za kterými prochází i městský turistický okruh „Zlatá stezka“.

Zahrady leží hned za městským opevněním nad řekou Chrudimkou. V projektu architekti navázali na historické členění kapucínských zahrad. Klášterní zahrady se skládaly ze čtyř částí: užitkové zahrady, ovocného sadu, rajského dvora a hřbitova řeholníků. V projektu bylo toto historické členění zachováno. Důležitou součástí zahrad jsou výtvarná díla, která zde slouží zároveň jako herní prvky, které Navrhla a vytvořila výtvarnice Lenka Klodová. Autory jsou Projektil architekti - Roman Brychta, Adam Halíř, Ondřej Hofmeister, Petr Lešek. Spoluautoři: Ivana Dvořáková, Kateřina Horáková, Bohdana Linhartová, Rudolf Wiszczor. Zahradní a krajinářská architektura - Aleš Steiner, Pavlína Malíková, AO5 zahradní hrací prvky.

zdroj: www.vychodni-cechy.cz

Adresa:Hradební, 53701, Chrudim, Pardubický kraj
Pro děti:Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 22.3.2016 14:02:07

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.