Rychlé vyhledávání akcí

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady jsou zrekonstruovány. Návštěvníky vítají po dlouhé době v plné kráse

Park nechal v letech 1871 – 1888 postavit pražský průmyslník Moritz Gröbe. Ten v roce 1870 zakoupil na pražských, tehdy Královských Vinohradech nejprve Horní a následně i Dolní Landhausku a v krátkém časovém úseku k nim dokoupil i části pozemků vinic Vondračky, Hamáčkové a Grünwaldky. Získal tak velké území s viničními pozemky o rozloze cca 12 hektarů 26 arů. Pro tento areál se později vžil název "Grébovka", který je dodnes užíván častěji než název oficiální - Havlíčkovy sady. 

V průběhu 20. století park značně zchátral. Od roku 1964 je nemovitou kulturní památkou.

Od roku 2002 do roku 2013 probíhala komplexní revitalizace parku. Otevřen pro veřejnost v plném rozsahu a v plné kráse je park od září 2013.

V Havlíčkových sadech se nyní nacházejí dvě velká hřiště pro děti, několik menších jednotlivých herních prvků a také hřiště pro seniory. Dětské hřiště, kterému dominuje vyřezáná štika, a proto se mu říká "U štiky", bylo v rámci rekonstrukce vybaveno herními prvky pro děti od 3 do 14 let, novými lavičkami a pítkem. 

hriste_horni_havličkovy_sady_park

Adresa:Havlíčkovy sady, 12000, Praha 2, Praha
Web:www.praha2.cz
Pro děti:Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 26.9.2013 13:19:14

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.