Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka NPP Peklo

Místo:Liberecký > Česká Lípa > Česká Lípa
Naučná stezka NPP Peklo

Českolipské údolí Peklo má sice strašidelný název, čeká vás tu však romantická procházka podél Robečského potoka mezi skalními stěnami bizarních tvarů. Je zde krásně v každé roční době, ale nejkrásnější je údolí na jaře, kdy v něm rozkvétají tisíce bledulí. Peklem vede naučná stezka s informačními tabulemi, které vás seznámí s přírodními silami modelujícími okolní pískovcové stěny a údolní nivou s výskytem chráněných a ohrožených druhů rostlin.

Z České Lípy se do Pekla dostanete po červené turistické značce z městské čtvrti Dubice ulicí U Jatek a dále pak Svojsíkovou stezkou. Druhou, časově výhodnější, variantou je dojet vlakem z českolipského hlavního nádraží do Zahrádek a absolvovat trasu opačným směrem.

Po cestě uvidíte různé průlezy a skalní tunely, které ocení zejména děti. Zhruba uprostřed trasy se nachází stavení, kde přebýval známý disident Ladislav Lis, který zde má také pamětní desku. Naučná stezka končí v půvabné osadě Karba, v níž můžete obdivovat skvěle zachovalé roubené stavby. Údolí nad osadou překlenuje železniční viadukt s pěti pískovcovými oblouky o výšce 24 m a celkové délce 209 m vybudovaný v letech 1897 - 1898.


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 18.5.2020 20:55:36

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.