Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Mionší

Naučná stezka Mionší

Jedná se o největší komplex přirozeného jedlobukového lesa karpatského typu na území ČR. Najdeme zde mozaiku lesních porostů, menších lesních luk - tzv.polan, pramenisek a skalek. NPR Mionší je domovem asi 110 druhů obratlovců - z toho 73 druhů ptáků; druhové bohatství hub ji řadí mezi nejvýznamnější mykologické lokality u nás. Veřejnost má nyní možnost nahlédnout do okrajových partií tzv. pralesa Mionší díky naučné stezce Mionší vytvořené v roce 2005. Stezka představuje přírodovědné a historické pamětihodnosti této části Těšínských Beskyd. Tento skvost beskydské přírody patří mezi nejzachovalejší lesní komplexy v moravské části Západních Karpat. Proto je přísně chráněn jako národní přírodní rezervace a veřejností označován jako "prales".

Naučná stezka Mionší je koncipována jako cca 7 km dlouhý okruh, který má 10 zastavení vybavených informačními panely. Cílem je umožnit návštěvníkům shlédnout alespoň část legendárního beskydského "pralesa", a při tom zachovat jeho klid. Proto je stezka zřizována jako sezónní - je přístupná pouze s průvodcem od 1. června do 15. září. Kontakt na průvodce: 734 670 950. Po předchozí domluvě možné prales navštívit i ve všední dny. Mimo tuto dobu bude demontována. Stezka má naprosto odlišnou trasu i informační náplň než původní NS, zrušená v roce 1988.Trasa je středně náročná, celkové převýšení je 330 m. Prohlídka Vám zabere cca 2,2 až 3 hodiny. Je určena pouze pro pěší! Upozorňujeme, že vstup do národní přírodní rezervace Mionší mimo trasu stezky není dovolen. Stezka je značena dřevěnými šipkami s emblémem tetřeva - a to pouze na rozcestích.

Adresa:73991, Dolní Lomná, Moravskoslezský kraj
Web:www.jablunkov.cz
Poslední aktualizace: 19.6.2020 8:23:27

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.