Rychlé vyhledávání akcí

ŠKODA Muzeum a Café/Restaurant VÁCLAV

skoda_muzeum_auto_veteran

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. 

 Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě obměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost.

Kromě prohlídek v mnoha jazycích jsou nabízeny doplňkové služby, například pro skupiny a děti. Ideálním rozšířením návštěvy muzea je prohlídka přilehlých výrobních provozů. Tím se vše propojí ve fascinující cestu historií automobilů.

V expozici na děti čekají zábavné prvky, např. interaktivní herní stůl ŠKODA Lab, v technické galerii pak funkční model klikové hřídele, v čítárně jsou k prolistování dětské knížky, shlédnout mohou i film Krtek a autíčko atd.

Děti mohou navštívit i výrobní provozy firmy v doprovodu rodičů od 6 let, jako školní skupina od 12 let. Platí pouze v pracovní dny. Nutná rezervace předem u návštěvní služby. 
 

Dětská prohlídka muzea s průvodcem

Průvodcem dětí v nově zrekonstruované muzeu je ŠKODA maskot, který děti zve k dobrodružné cestě po muzeu a k plnění různorodých úkolů vztahujících se k nové expozici. Pracovní listy jsou k vyzvednutí na recepci muzea či zde ke stažení. 

ŠKODA Muzeum pořádá pravidelně řadu kulturních a zábavně naučných akcí určených pro děti. Dětský koutek nabízí prostor pro hru i odpočinek. Nechybějí ani oblíbená odrážedla ŠKODA pro děti do 15 kg. 

V nekuřáckém Café/Restaurantu VÁCLAV je pro děti připravena dětská jídelní židle a hrací koutek. Z kvalitní kulinářské nabídky si jistě vyberou nejen dospělí, ale i děti.

kavarna_vaclav_skodamuzeum_koutek

Část interiéru restaurantu Václav, v pozadí dětský koutek

husi_jatra_restauracevaclav_skodamuzeum_jidlo_maso

Husí játra s bramborovou plackou byla prostě úžasná

Muzejní obchod nabízí zboží pro děti jako např. omalovánky, pexeso, odznáčky a mnoho dalšího z aktuálních kolekcí ŠKODA propagačních předmětů. Pro rodiče s nejmenšími dětmi je k dispozici přebalovací pult. Budova je bezbariérová, takže je pohodlně přístupná i s kočárkem, se kterým můžete navštívit celou expozici. 

Rezervace prohlídek na Tel.: +420 326 8 31134

Aktivity pro děti

Muzeum pořádá pravidelně řadu kulturních a zábavně naučných akcí určených pro děti (prohlídky s pracovním listem, dětská odpoledne, letní školy, pololetky v muzeu a další). ŠKODA hrou

skoda_muzeum_auto_auta_veteran

odstrkovadlo_skoda_muzeum

Odrážedla ŠKODA pro děti do 15 kg

 

Adresa:Václava Klementa 294, 29301, Mladá Boleslav, Středočeský kraj
Telefon:+420 326 831 134
Email:museum@skoda-auto.cz
Web:museum.skoda-auto.cz
Otevírací doba:

Denně od 9 do 17 hodin (mimo 24., 25., 26.12. a 1.1. - zavřeno)

31.12. otevřeno od 9 do 14 hod.

Vstupné/Cena:

Prohlídka muzea bez průvodce 70 Kč 35 Kč
Prohlídka muzea s českým průvodcem 100 Kč 50 Kč
Prohlídka muzea s cizojazyčným průvodcem 130 Kč 65 Kč
Prohlídka muzea a závodu s českým průvodcem 140 Kč 70 Kč
Prohlídka muzea a závodu s cizojazyčným průvodcem 200 Kč 100 Kč
Prohlídka muzea pro děti z mateřských školek 20 Kč
Rodinné vstupné 175 Kč
Roční vstupenka 280 Kč 140 Kč


Veškeré prohlídky s průvodcem je nutné rezervovat několik dnů až týdnů předem.

Pro děti:Dětské menu | Dětské židličky | Možnost přebalování | Bezbariérový přístup | Dětský koutek vnitřní | Hračky | Možnost ohřátí kojenecké stravy
Poslední aktualizace: 13.11.2015 10:56:19

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.