Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum Huštěnovice

muzeum_hustenovice_ilustrfoto

Poslední červencový týden 2011 bylo otevřeno v Huštěnovicích muzeum. Snaha o založení muzea se datuje o čtyři roky dříve, kdy s nápadem přišla kronikářka obce.

Činnost muzea je zaměřena na shromažďování a uchovávání muzejních předmětů, dokumentaci života v obci a prezentaci na veřejnosti. 

Návštěvníci si mohou prohlédnout vybavení kuchyně a jizby z dvacátých až padesátých let minulého století. V další místnosti jsou předměty, které se používaly k hospodářské a řemeslné činnosti a pracem v domácnosti. V další části je fotografická historie obce a popis součástí huštěnovského kroje. Své místo v muzeu má současná šiřitelka lidových tradic, košíkářka Hana Špalková,  akademický sochař Jiří Kaňovský nebo zesnulý akademický malíř Antonín Sládek.
Opomenuty nejsou ani archeologické nálezy v katastru obce. Muzeum archeologických nálezů bylo v Huštěnovicích otevřeno v roce 1934, ale už v roce 1939 bylo zrušeno a vykopávky převezeny do Uherského Hradiště a na Velehrad.

V muzeu je sbírka kraslic z celého světa, kterou věnovala Muzejnímu spolku krasličářka Eva Temelová. Své nezastupitelné místo má huštěnovický kroj.  

Adresa:68703, Huštěnovice, Zlínský kraj
Telefon:+420 737 719 600
Email:alenabazalova@seznam.cz
Web:www.hustenovice.cz
Otevírací doba:

květen - září 

středa a neděle 15 - 17 hodin

 

Poslední aktualizace: 27.3.2015 19:45:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.