Rychlé vyhledávání akcí

Národní technické muzeum

ntm_ilustrfoto

Staletí lidského důvtipu v 5 unikátních expozicích: tiskařství, fotografický ateliér, architektura, stavitelství a design, historie dopravy, astronomie. 

Muzeum bylo založeno v roce 1908. Za dobu delší než sto let zde byly vybudovány rozsáhlé sbírky dokumentující vývoj mnoha technických oborů, přírodních a exaktních věd a průmyslu na území dnešní České republiky. Nejzajímavější a v řadě případech unikátní sbírkové předměty si můžete prohlédnout ve stálých expozicích i krátkodobých výstavách. Zájemci o důkladnější poznání dějin techniky a širších souvislostí mají k dispozici také bohatou knihovnu a archiv dějin techniky a průmyslu. Především školám nižších a středních stupňů, ale také předem ohlášeným skupinám návštěvníků, připravuje názorné a interaktivní vzdělávací programy oddělení muzejní pedagogiky nazvané ENTER. Národní technické muzeum má také vlastní výzkumné pracoviště se svou publikační a vzdělávací činností z oblasti dějin věd a techniky.

motocykl_motorka_historie_narodnitechnickemuzeum

letadlo_historie_narodnitechnickemuzeum

foto: Ententýky.cz

Věková kategorie: neuvedeno
Adresa:Kostelní 42, 17000, Praha 7, Praha
Telefon:+420 220 399 111
Email:info@ntm.cz
Web:www.ntm.cz
Otevírací doba:

Pondělí: zavřeno
Úterý - pátek: 9 - 17,30 hod
První čtvrtek v měsíci: 9 - 20 hod
Sobota a neděle: 10 - 18 hod

Vstupné/Cena:

170,- Kč/celodenní vstupné
90,- Kč/snížené
370,- Kč/rodinné pro rodiče s dětmi do 15 let 

děti do 6 let zdarma

100,- Kč/poplatek za fotografování

Poslední aktualizace: 22.5.2013 11:43:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.