Rychlé vyhledávání akcí

Kittelovo muzeum na Krásné - Pěnčíně

kittelovo_muzeum_ilustrfoto

Jan Josef Antonín Eleazar Kittel se narodil 3. února 1704 v Šumburku (dnes Krásná), v horské vísce na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Ve svých 23 letech se oženil s Annou Marií Güntherovou, s níž přivedli na svět 11 dětí.
Pocházel z rozvětvené rodiny s dlouhou ranhojičskou tradicí. Pravděpodobně nestudoval lékařství na žádné univerzitě, obecně se ale míní, že měl aprobaci vojenského ranhojiče a chirurga. Dosahoval fenomenálních úspěchů v uzdravování. Léčil nejen šlechtu v daleké Praze či Vídni, nýbrž se staral i o chudé nemocné v širokém okolí Jizerských hor a Krkonoš. Znal a dokonale využíval léčivou sílu bylinek, vodoléčbu, diagnostikoval také na základě rozboru moči. Později, díky pilnému studiu, praktikoval i složité chirurgické zákroky (například oční operace). 

Expozici vtiskli podobu jednak lidé, kteří v letech 2004-2007 natočili amatérský celovečerní film „Eleazar Kittel“, jednak místní obyvatelé a v neposlední řadě rovněž katedra historie z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické při Technické univerzitě v Liberci, která v minulosti o doktoru Kittelovi publikovala několik prací.
Zřizovatelem, investorem a provozova- telem tohoto soukromého muzea je firma Kitl s.r.o.

Interaktivní expozice je koncipována tak, aby si na své přišli dospělí i děti. Najdete v ní část věnovanou přírodnímu léčitelství; tajuplnou Kittelovu pracovnu; informační tabule o doktoru Kittelovi a Burku, o magii, pověrách a šarlatánství ad.; magické knihy, vč. repliky Smržovského grimoáru, pověsti o Kittelovi, plno starožitných předmětů a mnohé další. Před vchodem, nalevo od přístupové cesty, lze mimo krásných výhledů na Krkonoše za Burkem obdivovat rozmanitost léčivých bylinek in natura na tvarem netradiční bylinkové zahrádce. V Kittelově muzeu možno též ochutnat, případně zakoupit medicinální vína a sirupy (pro malé i velké) a seznámit se dalšími produkty firmy Kitl.

Adresa:Krásná 11, 46821, Pěnčín, Liberecký kraj
Telefon:+420 483 000 483
Web:www.kittel.cz
Otevírací doba:

 

květen  - pouze o víkendech (sobota a neděle) od 10.00 do 18.00

červen, červenec a srpen - denně (od pondělí do neděle) od 10.00 do 18.00

září - pouze o víkendech (sobota a neděle) od 10.00 do 18.00. Naposledy otevřeno na státní svátek 28.9.

říjen až duben - zavřeno

Vstupné/Cena:

 

děti do 6 let ....................................... zdarma

děti do 15 let ...................................... 30,- Kč

důchodci, ZTP, studenti ...................... 40,- Kč
(doprovod ZTP zdarma)

dospělí .............................................. 50,- Kč

rodinné vstupné ................................ 110,- Kč
(2 dospělí + až 3 děti do 15 let) 

Poslední aktualizace: 20.7.2017 12:52:03

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.